haraj logo
جستجو

سالاد ماکارونی با کالباس

سالاد ماکارونی از آن دست غذاهایی است محبوب همه است: از بچه ها گرفته تا بزرگترها. این سالاد خوشمزه را با ماکارونی فرمی تهیه میکنند و در آن معمولاً از خیارشور، ژامبون گوشت یا مرغ، نخود فرنگی، ذرت، گوجه یا هویج و سس مایونز استفاده میکنند. طرز تهیه سالاد ماکارونی خیلی خیلی ساده است و با توجه به این که پاستا در عرض چند دقیقه پخته میشود، وقت زیادی نمیگیرد. البته این سالاد خنکش خوشمزه تر است و بنابراین پیشنهاد میشود قبل از مصرف حداقل نیم ساعت آن را در یخچال قرار دهید. بنابراین برای مراسم هایی مثل تولد میتوانید سالاد را از شب قبل تهیه کنید و در یخچال بگذارید تا دیگر نگرانی برای غذای تولد نداشته باشید.

مواد لازم :
ماکارونی فرمی 2 پیمانهخیار شور 150 گرمکالباس 4 ورقگوجه 3 عددنخود فرنگی 1/2 پیمانهذرت 1/2 پیمانهسس مایونز 3/4 پیمانهنمک و فلفل دلخواه

مدت زمان آماده سازی : ۱۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵ دقیقه

زمان کل : ۲۰ دقیقه

برای : ۴ نفر

ارزش غذایی: 435 Calories

عکس

در اینجا با دستور تهیه سالاد ماکارونی با کالباس یا همان ژامبون گوشت آشنا میشوید که فوق العاده خوشمزه است. البته باید توجه کنید که به خاطر پاستا و سس مایونزش این سالاد کالری نسبتاً زیادی دارد و خیلی هم سیر کننده است. پس بهتر است در مقادیر کمتر مصرف شود. مقادیری که در اینجا گفته شده 4 کاسه متوسط سالاد میدهد.

 

عکس

 

طرز تهیه سالاد ماکارونی با کالباس

 

مرحله اول:

ماکارونی های فرمی را با توجه به دستور روی بسته بندی بپزید و آبکشی کنید.

 

عکس

 

مرحله دوم:

در این مدت کالباس، خیار شور و گوجه را ریز خرد کنید. یکی از گوجه ها، مقداری از خیارشور، ذرت و نخودفرنگی را برای تزیین کنار بگذارید.

 

عکس

 

مرحله سوم:

ماکارونی آبکشی شده، خیار شور، گوجه و کالباس خرد شده را داخل کاسه ای بریزید. سپس سس مایونز را اضافه کنید.

طرز تهیه سالاد نودل ویتنامی

 

عکس

 

مرحله چهارم:

سالاد را هم بزنید و بچشید و در صورت تمایل نمک و فلفل اضافه کنید. آن را به شکل دلخواه تزیین کنید و 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خوب سرد شود سپس سرو کنید.

 

عکس

تزئین سالاد ماکارونی

 

نکته های کلیدی تهیه سالاد ماکارونی :

میتوانید به جای کالباس از مرغ پخته یا مرغ سوخاری هم استفاده کنید.

اگر میخواهید سالاد را چند ساعت بعد سرو کنید بهتر است مواد سالاد را از قبل آماده و در زمان سرو سس را اضافه کنید.

برای چربی کمتر میتوانید مقداری از سس مایونز را با ماست چکیده جایگزین کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها