haraj logo
جستجو

سالاد ماکارونی

سالاد ماکارونی را میتوان با مواد مختلفی تهیه کرد. در دستور سالاد ماکارونی که قبلاً به صورت مرحله مرحله توضیح دادیم از ژامبون، خیارشور، گوجه، ذرت و نخد سبز استفاده شده بود. ترکیب مواد استفاده شده در سالاد ماکارونی مخلوط کمی متفاوت است و میتوانید برای تنوع از آن استفاده کنید. 

مواد لازم :
ماکارونی فرمی 1 لیوانسیب زمینی 2 عددتخم مرغ 5 عددخیار شور بزرگ 5 عددهویج 3 عددنخود فرنگی 1 لیوانشوید خشک 1 قاشق چایخوریکالباس 300 گرمسس مایونز به مقدار لازم

مدت زمان آماده سازی : ۱۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵۰ دقیقه

زمان کل : ۶۵ دقیقه

برای : ۴ نفر

تصویر

طرز تهیه سالاد ماکارونی مخلوط

 

هویج ها و سیب زمینی ها را پوست بکنید سپس بخار پز یا آب پز کنید. تا حدی بپزید که زیاده از حد نرم و له نشوند ، تخم مرغ ها را نیز بپزید و پوست بکنید.

 

عکس

 

 

ماکارونی ها فرمی را 10 دقیقه داخل آب در حال جوشیدن بریزید سپس آبکشی کنید ( به دستور روی بسته بندی ماکارونی دقت کنید تا زمان دقیق جوشاندن آن را بدانید ).

 

سیب زمینی ها ، هویج ها و تخم مرغ ها را بصورت مکعبی و ریز خرد کنید. کالباس و خیارشورها را نیز مکعبی خرد کنید سپس داخل کاسه ای بریزید و ماکارونی آبکش شده ، نخود فرنگی های پخته یا کنسروی ، شوید خشک ، نمک ، فلفل و به مقدار لازم سس مایونز را نیز اضافه کنید و با چنگال به آرامی مخلوط نمایید سپس سالاد ماکارونی را سرو کنید.

 

نکته ها : سس را کمی پیش از سرو سالاد با مواد مخلوط کنید تا سالاد تازه بماند ، در صورت تمایل میتوانید بجای کالباس از مرغ پخته یا قارچ خام استفاده کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها