haraj logo
جستجو

پاستا مخصوص

  

مواد لازم :
اسپاگتی 400 گرمگوشت چرخ کرده 200 گرم پیاز 2 عددروغن زیتون 4 قاشق غذاخوریخامه ترش 3/4 لیوانسس مارینارا 1/2 لیوانسس پستو 1/4 لیوان پنیر موزارلای رنده شده 1/2 لیوان

مدت زمان آماده سازی : ۱۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵۰ دقیقه

زمان کل : ۶۰ دقیقه

برای : ۴ نفر

تصویر

اسپاگتی مخصوص با سس پستو

 

 

 

عکس

 

طرز تهیه : فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. اسپاگتی را با توجه به دستور روی بسته بندی بپزید و آبکشی کنید.

 

پیاز را خرد کنید و با روغن زیتون تفت دهید تا نرم شود. گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند ، سس مارینارا و نمک و فلفل را نیز اضافه کنید. کمی تفت دهید و از روی حرارت بردارید سپس مایه گوشت را با اسپاگتی آبکشی شده مخلوط کنید.

 

عکس

 

ته قالب را چرب کنید.  نصف مایه گوشت و اسپاگتی را داخل قالب بریزید ، خامه ترش و سس پستو را مخلوط کنید و روی مواد بریزید و پخش کنید ، باقی مانده مایه گوشت و اسپاگتی را اضافه کنید و روی آن پنیر رنده شده بپاشید.

 

قالب را داخل فری که از قبل روشن کرده اید حدود 30 دقیقه قرار دهید تا پنیر ذوب شده و اسپاگتی آماده شود. پس از پخت از فر خارج کنید و کمی صبر کنید تا خنک شود سپس برش بزنید و سرو کنید.

 

نکته ها : میتوانید مقدار گوشت را کم و زیاد کنید یا با مواد دیگری جایگزین کنید ، به جای سس مارینارا از مقداری رب گوجه فرنگی میتوانید استفاده کنید ، نوع پنیر را میتوانید تغییر دهید ، این دستور را روی شعله گاز هم میتوانید آماده کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها