haraj logo
جستجو

پارمزان ژامبون گوشت و مرغ

 

مواد لازم :
سیر 2 حبهگوجه فرنگی رسیده 300 گرمریحان تازه یک دستهروغن زیتون خالص 3 قاشق سوپخوریرب گوجه 2 قاشق سوپخوریخاک قند 1 قاشق چایخورینان ریز شده 25 گرم یا نصف پیمانهپنیر پارمیزان یا هر نوع پنیر سفت دیگر 25 گرمپنیر موزارلا 120 گرمسینه ی مرغ بدون استخوان 4 عددژامبون گوشت دودی 4 برشنمک 1/3 قاشق چایخوریفلفل سیاه 1/3 قاشق چایخوری

مدت زمان آماده سازی : -۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵ دقیقه

تصویر

 

عکس

مواد لازم برای تهیه چیکن پارمزان با ژامبون گوشت دودی

 

 

عکس

 

کل خانواده از خوردن این غذای کلاسیک قدیمی لذت خواهند برد. به جای اینکه مرغ ها را خرد کرده و در ماهیتابه سرخ کنید، آن ها را با قطعات پنیر بپزید.

 

 

تصویر

 

طرز تهیه: ابتدا با سس گوجه فرنگی شروع کنید. سیرها را له کرده یا به خوبی ریز کنید و گوجه و بیشتر ریحان ها را درشت خرد کنید.

 

 تصویر

 

دو قاشق سوپخوری روغن را در یک ماهیتابه مخصوص فر حرارت داده، سپس سیر را به آن بیفزایید. بگذارید به مدت 1 دقیقه بپزد تا زمانی که نرم شده اما طلایی نشود، سپس گوجه و ریحان خرد شده را اضافه کنید. رب گوجه فرنگی و شکر را با هم مخلوط کنید. سس را چند دقیقه بجوشانید، تا زمانی که گوجه ها نرم شده و سس غلیظ گردد. آن را با نمک و فلفل مزه دار کنید.

 

فر را از قبل تا دمای 190 درجه سانتیگراد گرم کنید. مواد خرد شده، پارمیزان و بقیه روغن را مخلوط کنید. موزارلا را به 8 تکه تقسیم کنید.

 

 

عکس

 

مرغ را از پهلو برش زده به شکلی که وقتی دوتکه را از هم باز می کنید شبیه قلب شود. مرغ را با فلفل مزه دار کنید، یک ورق ژامبون تا شده را روی قطعه ی سمت راست مرغ قرار دهید سپس موزارلا را روی آن بگذارید. قطعه ی چپ مرغ را روی آن برگردانید تا بسته شود. مرغ را در سس گوجه بخوابانید (اگر ماهیتابه ی مخصوص فر ندارید سس را در ظرف پخت بریزید). بقیه ی موزارلا را روی مرغ ریخته و مخلوط پنیر را روی آن بریزید. کل غذا را با آن بپوشانید و اگر میخواهید زودتر آن را آماده کنید بگذارید تا به مدت یک روز خنک شود.

طرز تهیه شیرین پلو با مرغ

 

مرغ ها را به مدت 15 تا 20 دقیقه یا تا زمانی که روی آن طلایی شود بپزید. در این زمان پنیر میان آن نیز ذوب می شود. اجازه دهید چند دقیقه به حال خود بماند، سپس بقیه ی برگ های ریحان را روی آن پاشیده و با سالاد و نان ترد میل کنید.

 

نکته: به دلیل سختی و مشکلات دسترسی به ham در این دستور با ژامبون گوشت دودی جایگزین شده است.

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها