haraj logo
جستجو

کباب ماهی ازون برون

مواد لازم :
ماهی اوزون برون : 800گرمپیاز : 2 عدد بزرگفلفل دلمه ای رنگی : به مقدار لازمروغن زیتون : 4قاشق غذا خورینمک و فلفل : به مقدار لازمآبلیمو : 4قاشق غذا خوریجعفری : به مقدار لازمزعفران دمکرده : به مقدار دلخواهلیمو ترش : 1 عدد متوسط

امروز برای علاقه مندان به غذاهای دریایی یه دستور پخت جانانه داریم. ماهی رو با روش های مختلفی طبخ میکنن؛ که به نظرمن بهترین روش طبخ ماهی کباب کردن هست؛ چون خاصیتش کاملا حفظ میشه و طعم بی نظیری رو هم داره. ازون برون یک نوع ماهی خاویاری هست که ارزش غذایی بالایی داره و زیستگاه این ماهی در کشور ما دریای خزر هست و در محل های پرورش ماهی هم این ماهی رو پرورش میدن. میزان پروتئین ازون برون پرورشی بیشتر است اگه به غذاهای دریایی علاقه مند هستین ولی تا بحال این غذا رو امتحان نکردین باید بگم نصف عمرتون برفناست! این غذا را میتونین در وعده ناهار یا شام مورد استفاده قرار بدین در کنار یه باقالی پلوی خوشمزه. بریم سراغ طرز تهیه این غذا.

ابتدا ماهی ازون برون را به صورت فیله ای خرد میکنیم و داخل ظرف مناسبی میریزیم. پیاز هارا با رنده ریز رنده میکنیم و آبشان را میگیریم. آب پیاز را به ماهی اضافه میکنیم. نمک و فلفل، زعفران دم کرده، آبلیمو و روغن زیتون را نیز به ماهی ها اضافه میکنیم. در ظرف را با سلفون پوشانده و اجازه میدهیم 1 الی 2 ساعت داخل یخچال بماند تا ماهی طعم دار شود. فلفل دلمه ای ها را خرد میکنیم. برای کباب این ماهی هم میتوان از روش کباب کردن تابه ای استفاده کرد و هم کباب با زغال. اگر میخواهید با تابه کباب کنید از سیخ چوبی استفاده کنید. ماهی ها را به سیخ بزنید و یکی در میان بین آنها از فلفل دلمه ای استفاده کنید. وقتی ماهی ها کباب شد میتوانید با لیمو و کمی جعفری آن را تزئین کنید.

کباب ماهی ازون برون

آخرین آموزش ها
برترین ها