haraj logo
جستجو

بیسکوییت کرم دار پرتقالی

مواد لازم :
آرد سفید : 350 گرمکره : 150 گرمپودرقند : 100 گرمتخم مرغ : یک عددنمک : به مقدار لازموانیل : به مقدار لازمپودرقند : 300 گرمکره : 230 گرم


ابتدا قبل از هر چی کرم این بیسکوییت ها رو درست می کنیم. برای کرم ابتدا کره مون رو از یخچال در میاریم بیرون و می ذاریم تا خوب نرم بشه. دویست گرم پودر قند مون رو خوب چند بار الک می کنیم تا خوب یک دست بشه و تکه قند داخلش نباشه. حالا هشتاد گرم کره نرم شده مون رو توی ظرف مناسب می ریزیم و دویست گرم پودر قند الک شده مون رو بهش اضافه می کنیم.

کمی وانیل و اسانس پرتقال بهش می زنیم و با هم زن خوب هم می زنیم تا بافت پوک و نرم و سبکی به خودش بگیره. برای این که بافت مون سبک بشه باید از هم زن برقی استفاده کنیم. با استفاده از هم زن برقی با دور تند به مدت پنج دقیقه ترکیب کره و پودر قند و وانیل مون رو هم می زنیم تا پوک و سبک بشه. وقتی که به بافت مورد نظر مون رسیدیم از هم زدن دست نگه می داریم. کرم مون آماده ست اون رو توی یخچال می ذاریم تا بمونه و بیسکوییت ها مون ماده بشه.

 بیسکوییت کرم دار پرتقالی


حالا می ریم سراغ بیسکوییت ها مون برای درست کردن بیسکوییت ها لازمه که اول خمیر بیسکوییت رو درست کنیم. اول آرد مون رو سه بار الک می کنیم تا یک دست بشه و گوله ای داخلش نداشته باشه. بعد صد گرم پودر قند مون رو هم الک می کنیم و خوب این کار رو سه بار تکرار می کنیم تا یک دست بشه و گوله ای داخلش نداشته باشه. بعد پودر قند رو با آرد مون مخلوط می کنیم و برای این که خوب با هم مخلوط و ترکیب بشن یک بار هم با هم الک شون می کنیم. حالا ترکیب آرد و پودر قند مون رو توی غذا ساز می ریزیم و کره رو بهش اضافه می کنیم و هم می زنیم تا کاملا کره و آرد و پود قند به خورد هم برن و به شکل خرده نون در بیان. وقتی که به این مرحله رسیدیم حالا تخم مرغ مون رو بهش اضافه می کنیم و کمی وانیل بهش اضافه می کنیم و باز خوب هم می زنیم تا یک دست بشه. خمیر رو روی سطح کار قرار می دیم و کمی ورز می دیم تا یک خمیر یکدست و صاف و بدون چسبندگی بهمون بده. حالا این خمیر رو اوی یک نایلون می پیچیم و می ذاریم تا داخل یخچال به مدت بیست دقیقه تا نیم ساعت بمونه و استراحت کنه.

بیسکوییت کرم دار پرتقالی


بعد از استراحت کردن خمیر اون رو از یخچال در میاریم و روی سطح کار بین دو تا نایلون با وردنه به آرومی بازش می کنیم. قطر مناسب برای خمیر حدود چهار میلی متر هست. بعد با استفاده از کاتر خمیر رو قالب می زنیم.

خمیر های قالب خورده رو با احتیاط بر می داریم و داخل سینی فر می چینیم. داخل سینی که گذاشتیم حالا با استفاده از یک خلال دندون روی بیسکوییت مون رو سوراخ هایی درست می کنیم.

فر رو از قبل با دمای صد و هشتاد درجه گرم می کنیم. وقتی که فر به اندازه کافی داغ شد حالا بیسکوییت ها رو توی فر قرار می دیم تا بپزه. مدت زمان لازم برای پخت بیسکوییت ها حدود ده تا پانزده دقیقه هست. در فر رو می بندیم و می ذاریم تا بپزه.

 بیسکوییت کرم دار پرتقالی


بعد از سپری شدن مدت زمان لازم برای پخت بیسکوییت ها اون ها رو از فر در میاریم و می ذاریم تا بمونه و خنک بشه. باید کاملا سرد بشه و گرنه کرم بین دو تا بیسکوییت آب میشه. وقتی که کاملا خنک شدن حالا اون ها رو از سینی فر جدا می کنیم. کرم پرتقالی رو از فر در میاریم و توی قیف می ریزیم. نیازی به ماسوره نیس.

از کرم کمی بین دو تا بیسکوییت قرار می دیم و فشار می دیم تا بیسکوییت ها خوب به هم بچسبن. بیسکوییت ها رو توی ظرف مناسب می چینیم و می ذاریم توی یخچال تا کمی خودش رو بگیره. بعد اون ها رو با چایی یا نسکافه سرو می کنیم. حتی می تونید با شیر گرم هم سرو کنید. اگر دوست داشتید می تونید از دو قطره رنگ غذا برای کرم استفاده کنید تا پرتقالی بشه.

بیسکوییت کرم دار پرتقالی

بیسکوییت کرم دار پرتقالی

بیسکوییت کرم دار پرتقالی

آخرین آموزش ها
برترین ها