haraj logo
جستجو

بیسکویت کیک پرتقالی

مواد لازم :
اب پرتقال : 4 لیوانارد : 1 قاشق غذاخورینشاسته ذرت : 2اشق غذاخوریشکر : نصف لیوانبیسکویت پتی پور : 2 بسته با 2طعم

امروزه کیک ها و دسرهای یخچالی خیلی پرطرفدار هستند و شاید دلیلش این باشد که در واقع هم خیلی راحت و اسان و در زمانی خیلی کم و با موادی ارزان قیمت و در دسترس اماده می شوند و هم نیاز به پختن در فر ندارند و فقط کافی است انها را بعد از اماده شدن چند ساعتی در داخل یخچال گذاشته تا در یخچال سفت شده و اماده شوند. این دسرها طوری هستند که هر چه زمان بیشتری در یخچال بمانند خوشمزه تر و لذیذتر می شوند. با دسر کیک یخچالی که همه ما اشنایی داریم که با بیسکویت پتی پور درست می شود و در بین لایه های ان ترکیب شیر و خامه و شکلات و ارد و ... ریخته می شود و دسری بسیار خوشمزه است وکه البته شاید تا حدی تکراری است.

حال در این مجال طرز تهیه یک مدل دیگر از این دسر را به اسم بیسکویت کیک پرتقالی را که بسیار خوشمزه تر و لذیذتر و در واقع ورژن جدیدتر این دسر است و برای عصرانه و بعنوان دسر بعد از غذا می توان ان را استفاده کرد و شامل اب پرتقال ( در صورت تمایل می توان از اب انبه و یا اب هلو و ... و دیگر ابمیوه های موجود در بازار استفاده کرد و دسر را با انها درست کرد که در این صورت اسم دسر هم با توجه به نام ابمیوه و متناسب با ان تغییر خواهد کرد و انها نیز بسیار خوشمزه خواهند شد) و نشاسته ذرت و بیسکویت پتی پور ساده و کاکائویی و شکر و ارد است را برایتان می نویسم و امیدوارم این دسر خوشمزه را در منزل تهیه کرده و از خوردنش لذت ببرید و استفاده کنید.

 


ابتدا و برای شروع تهیه این دسر جدید، کرم پرتقالی ان را درست می کنیم ( پس اگر خواستیم می توانیم دسر را با کرم با طعمهای دیگر میوه نیز درست کنیم) و برای این منظور 4 لیوان اب پرتقال اماده ( در صورت تمایل اب هلو - اب انبه و ابمیوه های دیگر و ...را نیز می توان استفاده کردو طریقه درست کردن مشابه هم است ) را داخل یک قابلمه می ریزیم و به ان 1 قاشق غذاخوری ارد و 2 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت و نصف لیوان شکر اضافه می کنیم و قابلمه را روی گاز می گذاریم و زیر ان را روشن می کنیم. مواد داخل قابلمه را مدام هم می زنیم تا با هم قاطی شوند و شکر کاملا در اب پرتقال حل شود و منتظر شوید تا مایع درون قابلمه شروع به جوشیدن کند و غلیظ شود، سپس ان را از روی گاز بر می داریم.

 

بیسکویت کیک پرتقالی


در ادامه بلافاصله یک ظرف پیرکس با سایز کوچک را انتخاب می کنیم و کف ان را یک ردیف بیسکویت پتی پور معمولی می چینیم و بلافاصله مقداری از مایع کرم پرتقالی تهیه شده در مرحله قبل را در حالتی که هنوز داغ است روی بیسکویتها می ریزیم بطوریکه تمام سطح ان را بپوشاند و پرکند.

بیسکویت کیک پرتقالی


در ادامه روی کرم پرتقالی را مجددا با یک ردیف بیسکویت پتی پور کاکائویی می پوشانیم ( می توان همه دسر را با یک رنگ بیسکویت درست کرد و اختیاری است) و روی ان را مجددا از کرم پرتقالی می ریزیم و سطح ان را با قاشق صاف می کنیم تا بطور یکنواخت روی بیسکویتها را پر کند و بپوشاند.این کار را تا تمام شدن بیسکویتها و کرم پرتقالی ادامه می دهیم.بطوری که لایه اخر فقط کرم بماندو روی کرم لایه اخر را با پشت قاشق صاف می کنیم .

 

بیسکویت کیک پرتقالی


سپس وقتی مواد ما تمام شد و در ظرف ریخته شد ، ظرف پیرکس را برای مدت 2 ساعت و یا بیشتر داخل یخچال قرار می دهیم تا دسر خنک شده و سفت شودو به اصطلاح خودش را بگیرد. سپس وقتی دسر اماده شد ان را از یخچال بیرون اورده و برش می زنیم و با مواد دلخواه مانند تکه های پرتقال و ... ان را تزیین می کنیم و ان را به عنوان یک دسر خوشمزه بعد از غذا میل می کنیم و یا بعنوان عصرانه از ان استفاده می کنیم.نوش جان

امیدوارم از تهیه این دسر یخچالی خوشمزه و جدید لذت برده باشید و ان را تهیه نمایید.

آخرین آموزش ها
برترین ها