haraj logo
جستجو

معجون پرتقال، موز و خربزه درختی

مواد لازم :
پاپایا : 1 عددپرتقال : 1 عددموز : 1 عددآب سیب : 300 سی سییخ : به میزان لازم

پاپایا معروف به خربزه درختی یک میوه گرمسیری با عطر و طعمی ملایم  است که در ایران به ندرت میتوان آن را یافت اگرچه در استان سیستان و بلوچستان برای کاشت این میوه اقداماتی صورت گرفته است اما چندان رواج ندارد. گوشت این میوه از منظر بافت تقریبا مانند خربزه است با اثراتی از طعم موز، هلو و انبه. خواصی که این میوه دارد شما را مجاب میکند که حتما این میوه ارزشمند را در هر جا که امکان دارد بیابید. در اینجا به چند مورد از خواص پاپایا اشاره میکنیم:

کنترل فشار خون، کاهش وزن، جلوگیری از دیابت، منبع غنی ویتامین C، کاهش خطر ابتلا به سرطان، مناسب برای پوست و مو، منبع غنی ویتامین A

برای تهیه400 سی سی از این معجون فوق العاده در مرحله اول باید پوست و تخم های پاپایا را که شبیه خاویار و به رنگ سیاه هستند را به طور کامل بگیرید. هسته های پرتقال را نیز درآورید. همچنین باید مقدار 300 سی سی آب سیب تهیه نمایید. سپس تکه های پرتقال، خربزه و موز را در مخلوط کن بریزید و خوب هم بزنید تا مخلوط یکدستی حاصل شود. مخلوط حاصل را به آب سیبی که از قبل تهیه کرده اید، اضافه کنید تا مواد کاملاً با هم ترکیب شوند. معجون را در لیوان مناسبی ریخته و به دلخواه خود، چند تکه یخ به آن اضافه نمایید و در صورت تمایل آن را با برش هایی از پرتقال تزئین کنید.

معجون پرتقال،موز و خربزه درختی 

آخرین آموزش ها
برترین ها