haraj logo
جستجو

پیده دهن باز

مواد لازم :
تخم مرغ : 1عددماست : 2 ق غروغن زیتون : نصف فنجانخمیر مایه : 1 قاشق چایخوریشکر : 1 قاشق چایخورینمک : به مقدار لازمآب : 2لیوانآرد : 7 پیمانهزرده تخم مرغ : 1عددگوشت چرخ کرده : نیم کیلوپیاز : 1عدد بزرگجعفری : یک مشتپودر پاپریکا : 1 قاشق چایخوریفلفل دلمه ای قرمز : 1عددرب گوجه : 1قاشق غذاخوریروغن مایع : به مقدار لازم


ابتدا مواد گوشتی را درست می کنیم. در تابه ای یک عدد پیاز بزرگ را نگینی خرد یا رنده کنید. و با مقداری روغن تفت دهید. قبل از سرخ شدن پیاز گوشت چرخ شده را نیز اضافه کنید و بعد فلفل دلمه ای خردشده را نیز افزوده و خوب با هم سرخ کنید. سپس جعفری خردشده را اضافه کرده پس از کمی تفت رب گوجه فرنگی را به همراه زردچوبه و ادویه و نمک اضافه کرده و تفت دهید به قدری که بوی خامی رب گرفته شود. مواد گوشتی ما آماده است.


حال خمیر نان این غذا را تهیه می کنیم. به این ترتیب که خمیر مایه ، آب و شکر را مخلوط می کنیم و چند دقیقه صبر می کنیم تا پف کند و به اصطلاح عمل بیاید.


سپس ماست، روغن زیتون، نمک، تخم مرغ و آب را اضافه می کنیم.


آرد را کم کم به مخلوط مان و طی چند مرحله اضافه می کنیم آن قدر که خمیرمان حالت چسبندگی خیلی کمی داشته باشد. خمیر را حسابی ورز داده و یک ربع به آن استراحت می دهیم.( خمیر خوب خمیری است که کمی حالت چسبندگی داشته باشد و بعد در اثر ورزدادن و استراحت چسبندگی آن از بین برود و نیز یادتان باشد اگر خمیر زیاد از حد اضافه کنید بافت داخل نان خمیری می شود و نپخته می ماند چون خمیرتان سنگین شده.)

پیده دهن باز


سپس مطابق تصویر با قالب گرد، آن را برش می دهیم و مواد گوشتی را وسط آنها میریزیم و لبه های خمیر را روی مواد گوشتی آرام جمع کرده و با انگشت حالت چین ایجاد می کنیم تا باز نشود.

پیده دهن باز


روی خمیر ها را با زرده تخم مرغ رومال کرده و پیده ها را در سینی فر روی کاغذ روغنی قرار دهید.


فر را با دمای 200 درجه سانتی گراد گرم کرده و سینی را درون فر قرار دهید تا زمانی که پیده ها طلایی شوند.

پیده دهن باز

آخرین آموزش ها
برترین ها