haraj logo
جستجو

املت با سبزیجات معطر

مواد لازم :
تخم مرغ : 4 عددسس مایونز : 2 ق غنمک و فلفل : به میزان لازمترخون : 1 ق چکره : 30 گرمجعفری : 2 ق چپیازچه : 1 ق چ

به نام خداوند جان و خرد

سلام به همه دوستای عزیزم و همه کدبانوهای خوش سلیقه

امروز قراره یه غذای خیلی خوشمزه و مطابق میل همه ما ایرانیا رو درست کنم. بلههه املت سبزیجات

درست کردن یک املت ساده روی اجاق گاز کار بسیار سریع و راحتی میباشد. این در حالی است که برای درست کردن املت سوفله باید سفیده تخم مرغ زده شده و زرده تخم مرغ زده شده را باهم ترکیب کرد و داخل فر قرار داد.

اگر املت را به شکل صحیحی درست کنید، پوسته ان بسیار نرم و داخل ان ابدار و ترد خواهد بود.

شما کدبانوهای عزیز می توانید سبزیجات معطر ان را مطابق ذائقه تان عوض کنید. موادی که می توانید در این املت بریزید و یا جایگزین دیگر سبزیجات کنید شامل موارد زیر می باشد:

انواع پنیر

سبزیجات پخته و یا خام

ژامبون

فلفل سیاه

و بسیار مواد دیگر


این غذا جهت پذیرایی از یک نفر مناسب می باشدو زمان زیادی از شما نمیگیرد.

ابتدا ترخون و جعفری و پیازچه ها را تمیز بشویید و تا هر چه گل و خاک دارد از بین برود. سپس در ابکش مناسبی ریخته تا خشک شود.

بعد از خشک شدن انها را ریز ساطوری کنید. در کاسه ای مناسب بریزید و با هم مخلوط کنید. به اندازه یک قاشق غذاخوری از سبزیجات را نگه دارید تا در اخر املت را تزیین کنید.

املت با سبزیجات معطر


تخم مرغ ها را در کاسه ای بشکنید و به ان نمک و فلفل اضافه کنید و کاملا هم بزنید تا همه مواد باهم ترکیب شوند.

سپس مخلوط تخم مرغ را به سبزیجات خورد شده اضافه کنید و با چنگال بزنید تا به خوبی ترکیب شوند و یک دست شود.

املت با سبزیجات معطر


تابه را روی شعله متوسط قرار دهید و بگذارید گرم شود، سپس 30 گرم کره را داخل ان بیندازید و اجازه دهید کره اب شود. تابه را حرکت دهید تا کره به همه جای تابه پخش شود. قبل ازینکه تخم مرغ ها را دخل تابه بریزید، کره داخل تابه حتما باید داغ شده و حالت کف الود داشته باشد ولی نباید قهوه ای رنگ شده باشد.

ترکیب حاوی تخم مرغ را داخل تابه بریزید. مواد در گوشه های تابه باید زود سفت شود و ببندد.


با استفاده از کفگیر پلاستیکی به ارامی مواد چسبیده به اطراف تابه را به مرکز تابه برگردانید و کاری کنید که موادی که حالت شل و رقیقی دارد به طرف زیر برود و مواد پخته زیر به رو بیاید. وقتی مواد حالت سفت و تقریبا جامدی به خود گرفت، تابه را از روی اجاق گاز بردارید و بگذارید چند ثانیه باقی بماند.

وسط املت باید کمی ابدار باشد، چرا که بعد از برداشتن تابه از روی گاز، غذا هم چنان به روند پخت ادامه میدهد و وسط املت شما می پزد.


اگر می خواهید املت شکم پر درست کنید، باید مابقی مواد را در این مرحله اضافه کنید.


تابه را به حالت شیبدار بگیرید و به کمک کفگیر، یک سوم از املت را به از گوشه تابه به سمت مرکز تابه تا کنید.

تابه را محکم با یک دست بگیرید و از روی اجاق گاز بردارید. با دست دیگرتان چند ضربه به دسته تابه بزنید. این کار باعث میشود ان قسمت از املت که تا نشده بود هم تا بشود.

با استفاده از کفگیر روی سطح املت سبزیجات را کمی فشار دهید تا درزهای موجود در املت بهم متصل شوند. املت را در حالی که سطحش را کف ظرف می گذارید، داخل یک ظرف داغ غلت دهید. باقی مانده سبزیجات را که بری تزیین کنار گذاشته بودیم را رو املت بپاشید و تزیین کنید.


برای ناهار و یا شامی ساده می توانید املت سبزیجات را روی سالاد سبز و یا سیب زمینی های سرخ شده و یا سیب زمینی فرانسوی بریزید و نوش جان کنید.

شما عزیزان می توانید این غذای خوشمزه را همراه با پیاز و فلفل تند و نان بربری با لذت بیشتری میل کنید. املت طرفداران بسیار زیادی در تمام کشورهای جهان دارد و توانسته جایگاه خود را میان همه مردم باز کند و محبوبیت زیادی را کسب کند.

در واقع املت غذایی حاضری محسوب می شود که میتوانید هنگامی که وقت زیادی برای اشپزی ندارید ان را درست کنید.

املت با سبزیجات معطر

آخرین آموزش ها
برترین ها