haraj logo
جستجو

سالاد الویه

سالادهایی مثل سالاد فصل همیشه به عنوان پیش غذا یا کنار غذاهای دیگر سرو میشوند. اما بعضی از سالادها مثل الویه و سالاد ماکارونی را همه به عنوان یک وعده غذای اصلی میشناسیم. سالاد الویه غذایی است که همه ما به خوبی با آن آشنا هستیم ولی جالب است بدانید که این سالاد در اصل مربوط به شوروی سابق بوده و حتی امروزه در روسیه و کشورهای اطراف آن در شب سال نو سرو میشود. البته الویه در ایران و بعضی کشورهای اروپایی هم رواج زیادی پیدا کرده است.

مواد لازم :
سیب زمینی متوسط 4 عددتخم مرغ 3 عددژامبون مرغ یا گوشت 5 ورقکنسرو نخود فرنگی هویج و ذرت 1 پیمانهخیار شور رنده شده 1 و 1/2 پیمانهسس مایونز 2 قاشق غذاخوریماست ساده 2 قاشق غذاخوریآبلیمو به دلخواهپودر سیر 1/2 قاشق چایخورینمک و فلفل به مقدار لازم

مدت زمان آماده سازی : ۱۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۶۵ دقیقه

زمان کل : ۸۰ دقیقه

برای : ۴ نفر

ارزش غذایی: 298 Calories

تصویر

معمولاً در سالاد الویه از موادی از قبیل سیب زمینی آب پز، ژامبون یا مرغ پخته، تخم مرغ آب پز، خیارشور، نخود فرنگی و هویج استفاده میشود. پایه الویه سیب زمینی پخته و سس مایونز است. انتخاب بقیه مواد تا حد زیادی سلیقه ای است و بستگی به ذائقه شما دارد. در اینجا از ژامبون گوشت استفاده شده ولی شما میتوانید سالاد الویه با مرغ هم تهیه کنید که دستور تهیه اش هم در سایت موجود هست.

 

عکس

 

 

طرز تهیه سالاد الویه

 

مرحله اول:

قبل از هر چیز سیب زمینی ها و تخم مرغ ها را آب پز کنید.به این ترتیب که آنها را با چند لیوان آب داخل قابلمه بریزید. در قابلمه را ببندید و حدود 1 ساعت روی حرارت قرار دهید تا خوب پخته شوند. جهت اطمینان از پخته بودن سیب زمینی میتوانید چنگالی را داخل آن ها فرو کنید. سپس سیب زمینی ها و تخم مرغ ها را پوست بگیرید و با دنده ریز رنده کنید. اگر دوست دارید کمی تکه های سیب زمینی زیر دندان حس شوند، میتوانید به جای رنده آنها را با گوشتکوب بکوبید یا از رنده درشت تر استفاده کنید.

شیرینی رولت خامه ای

 

تصویر

 

 مرحله دوم:

خیارشور را هم رنده کنید و همراه سیب زمینی و تخم مرغ داخل کاسه ای بریزید. ژامبون را نیز خرد کنید و سپس همراه مخلوط سبزیجات (نخودفرنگی، هویج و ذرت)کنسروی یا پخته به بقیه مواد سالاد اضافه کنید.

 

عکس

 

مرحله سوم:

سس مایونز و ماست را در ظرف دیگری بریزید. نمک، فلفل و در صورت تمایل کمی آبلیمو و پودر سیر بزنید (اگر خیارشور شما ترش است بهتر است از آبلیمو صرف نظر کنید). خوب با هم مخلوط کنید.

 

عکس

 

مرحله چهارم:

سس را روی مواد بریزید و خوب هم بزنید.

 

تصویر

 

مرحله پنجم:

الویه را بچشید و اگر لازم است به آن نمک و فلفل بیشتری بزنید. پس از مخلوط کردن مواد و آماده شدن سالاد الویه آن را در ظرف بریزید و تزیین کنید و حداقل به مدت 2 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا سرد و آماده سرو شود. اگر قصد دارید این سالاد را به عنوان غذای تولد درست کنید میتوانید کیک الویه درست کنید که روش تهیه آن درست مثل طرز تهیه کیک مرغ است.

 

عکس

 

نکته ها :

-حتماً سیب زمینی را با پوست بپزید. در غیر این صورت سالاد الویه شما شل میشود و نمیتوانید آن را به خوبی تزیین کنید.

به جای کنسرو میتوانید از نخودفرنگی، هویج و ذرت آبپز شده استفاده کنید.

هویج را در سالاد الویه رنده نکنید چون باعث شل شدن سالاد میشود.

سالاد الویه سرد خوشمزه تر است.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها