haraj logo
جستجو

خورش بامیه

مواد لازم :
بامیه : 300گرمگوشت گوسفند : 500گرملپه : یک استکان پرپیاز : یک عددگوجه فرنگی : 6عددرب گوجه فرنگی : بک قاشق غذا خوریزعفران دمکرده : به مقدار لازمبرنج ایرانی : پنج پیمانهروغن : به مقدار لازمنمک،فلفل،زردچوبه : به مقدار لازمآبغوره : به مقدار لازم


برای تهیه یک خورش بامیه خوشمزه باید حتما بامیه ها مون تازه باشه. الان فصل بامیه هست و بهترین زمان برای درست کردن خورش بامیه هست. بامیه های تازه رو پاک می کنیم. ساقه های ته بامیه رو جدا می کنیم و خوب می شوریمش. بعد که آبش رفت حالا همه بامیه ها رو توی ظرف پر از آب و یخ می ندازیم تا به مدت ده دقیقه بمونن. با این کار بامیه هامون تغییر رنگ نمیدن و سبزه سبز میمونن و تغییر رنگ چندانی بعد پخت نمیدن. لپه مون رو خوب تمیز می کنیم و می شوریم. لپه هامون رو از چند ساعت قبل خیس می کنیم و می ذاریم بمونه تا خوب خیس بخوره و نفخش در بیاد.

بعد از گذشت چند ساعت آب لپه ها رو می ریزیم تا بره. آب جدید می ریزیم و می ذاریم تا لپه ها کمی بجوشن و نیم پز بشن.

یه ماهی تابه رو می ذاریم روی حرارت تا داغ بشه. وقتی که داغ شد حالا کمی روغن توی ماهی تابه می ریزیم و می ذاریم تا خوب روغن هم داغ بشه. بامیه ها رو از آب و یخ در میاریم و با دستمال خشک می کنیم. وقتی که روغن کاملا داغ شد حالا بامیه ها رو توی ماهی تابه می ریزیم و خوب سرخ شون می کنیم . وقتی که خوب بامیه ها مون سرخ شدن حالا بامیه ها رو می ذاریم کنار تا بمونه.

قابلمه مون رو می ذاریم روی حرارت تا داغ بشه. وقتی که داغ شد روغن رو توش می ریزیم تا داغ بشه. تا روغن داغ میشه پیازمون رو پوست می کنیم و نگینی خرد می کنیم. روغن که داغ شد پیاز های نگینی مون رو توش می ریزیم و اجازه می دیم تا تفت بخوره و خوب طلایی بشه.

پیاز ها که طلایی شدن گوشت خورشتی مون رو بهش اضافه می کنیم و با پیاز خوب تفت می دیم تا گوشت ها خوب تفت بخورن و تغییر رنگ بدن. وقتی که گوشت تغییر رنگ داد و کمی تفت خورد، لپه ها مون رو به گوشت مون اضافه می کنیم و کمی با گوشت تفتش می دیم تا کمی تفت بخوره و موقع پختن وا نره. میتونید از لپه پخته شده در آخر کار استفاده کنید. من در آخر لپه رو ریختم.

حالا ادویه ها مون که کمی فلفل سیاه و زردچوبه هستن رو بهش اضافه می کنیم و کمی تفت می دیم. 

گوجه فرنگی ها مون رو رنده می کنیم و به مخلوط گوشت مون اضافه می کنیم و حسابی هم می زنیم تا آب گوجه ها خوب کشیده بشه. وقتی که آب گوجه فرنگی ها خوب کشیده شد، رب گوجه فرنگی رو بهش اضافه می کنیم و تفت می دیم تا ربمون از خامی در بیاد. حالا به اندازه چهار لیوان آب به گوشت ها اضافه می کنیم و زیر قابلمه رو کم می کنیم و می ذاریم تا خورش به آرومی بپزه و گوشت ها خوب نرم بشم و بپزن.

خورش بامیه

خورش بامیه


برنج مون رو از چند ساعت قبل پاک می کنیم و می شوریم تا نشاسته های برنج بره. آب روی برنج که شفاف شد حالا برای پنج پیمانه برنج هفت پیمانه آب می ریزیم و کمی نمک می زنیم و هم می زنیم. برنج رو می ذاریم به همین شکل به مدت دو ساعت بمونه. بعد از دو ساعت برنج مون رو می ذاریم روی حرارت تا برنج بجوشه و آبش کاملا کشیده بشه.

آب برنج که کشیده شد حالا کمی روغن به برنج می زنیم و می ذاریم تا به مدت یک ساعت با دم کنی بمونه و دم بکشه. کمی هم نون برای ته دیگ تهش می ندازیم.

 


وقتی که خورشتمون گوشتش پخت، حالا بامیه ها رو بهش اضافه می کنیم و کمی نمک به خورش می زنیم و کمی هم می زنیم و کمی آبغوره به خورشتمون اضافه می کنیم. کمی هم زعفران به خورشتمون اضافه می کنیم و می ذاریم تا نیم ساعت خورش بمونه و قول بخوره و جا بیفته.

لعابی که بامیه پس میده هم خوش مزه هست هم اینکه باعث غلیظ شدن خورش مون میشه.

بعد از گذشت مدت زمان لازم برای پخت خورش و برنج کته مون زیر حرارت رو خاموش می کنیم و می ذاریم تا خورش کمی به همین حالت بمونه.

خورش رو توی ظرف مناسب می کشیم. برنج مون رو هم به ظرف مناسب انتقال می دیم و سرو می کنیم.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها