haraj logo
جستجو

بامیه

مواد لازم :
ارد : 1 لیوانتخم مرغ : 2 عددکره : 50 گرمشکر : 2 لیوانگلاب : نصف لیوانابلیمو : 1 قاشق غذاخوریزعفران دمکرده : 1 قاشق غذاخوریروغن مایع : مقدار کافی

بامیه نوعی شیرینی مخصوص ماه رمضان و یا مراسم عزاداریو مراسم ترحیم است که معمولا همراه با زولبیا و گوش فیل در شیرینی فروشی ها دیده می شود. این شیرینی در خاورمیانه و کشورهای عربی نیز درست می شود. در مرود تاریخچه این شیرینی گفته می شود که اصالتا این شیرینی هندی است و بعدا به ایران وارد شده است.

هرچند تهیه بامیه به صورت خانگی زمان بر است ولی از انجا که غذاهای خانگی سالمتر هستند و از مواد بهتر درست می شوند می توان این شیرینی خوشمزه را به صورت خانگی نیز درست کرد و از مصرف زولبیا و بامیه هایی که در شیرینی فروشی ها با روغنهای چند بار استفاده شده و سرطان زا و... درست می شود دوری کرد.

در اینجا طرز تهیه بامیه خانگی را که شامل ارد و شکر و تخم مرغ و کره و اب است  و در یک شربت مخصوص با شکر و گلاب و ابلیمو فرو برده می شود را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کنید و برای عصرانه با چای میل کنید و یا در ماه رمضان ان را زینت سفره افطار خود نمایید.


ابتدا و برای شروع، از انجا که شربت این دسر هنگام استفاده باید ولرم باشد ابتدا به سراغ تهیه شربت بامیه می رویم تا دمای ان در اخر کار کم شده باشد و برای این کار 1 پیمانه اب و 2 پیمانه شکر ( توجه شود  2 قاشق غذاخوری  از دو پیمانه شکر را کنار می گذاریم و استفاده نمی کنیم ) را داخل یک قابلمه می ریزیم و قابلمه را روی گاز می گذاریم و زیر ان را روشن می کنیم تا اب به مدت تقریبا 10 دقیقه بجوشد و شکر را  مدام هم می زنیم تا در اب حل شود.سپس نصف لیوان گلاب و 1 قاشق غذاخوری ابلیمو و زعفران دمکرده را به اب و شکر در حال جوشیدن اضافه می کنیم و با انها مخلوط می کنیم تا دوباره اب به جوش بیفتد. سپس زیر گاز را خاموش می کنیم. اکنون شربت ما اماده است.


سپس در ادامه، داخل یک قابلمه 1 لیوان اب می ریزیم و 50 گرم کره را به ان اضافه می کنیم و قابلمه را روی گاز گذاشته و زیر گاز را روشن می کنیم تا اب بجوشد و کره باز شود. سپس ا لیوان ارد را با 2 قاشق شکر باقی مانده از دو پیمانه شکر مرحله قبل به قابلمه اضافه می کنیم و ان را هم می زنیم تا خمیر مناسبی به دست اید. وقتی خمیر جمع شد 2 قاشق غذاخوری از شربت تهیه شده در مرحله قبل را به ان اضافه می کنیم و هم می زنیم تا شربت جذب خمیر شود.

 

بامیه خانگی


سپس در ادامه،  خمیر مرحله قبل را مدام روی شعله ملایم به مدت 1 دقیقه هم می زنیم تا بپزد. سپس زیر گاز را خاموش می کنیم و صبر می کنیم تا خمیر خنک شود. وقتی خمیر خنک شد 2 عدد تخم مرغ را به ان اضافه می کنیم و ان را خوب قاطی می کنیم تا خمیر لطیف و نرمی حاصل شود.


سپس در ادامه،  یک قابلمه گود انتخاب می کنیم و داخل ان روغن مایع می ریزیم و ان را روی شعله گاز می گذاریم و وقتی روغن کمی گرم شد اما داغ نشده بود ، خمیر اماده شده مرحله قبل را در قیف با سر ماسوره دار داخل قابلمه و در روغن می ریزیم  و در اندازه دلخواه وقتی خمیر بامیه از قیف بیرون امد ان را قیچی ( سر ان را با روغن مایع چرب کرده ایم ) می کنیم. سپس بامیه ها را در روغن 30 دقیقه خوب سرخ می کنیم و دقت می کنیم تا  قابلمه خیلی پر نشود و بامیه ها به هم نچسبند چون پر کردن زیاد قابلمه با بامیه هنگام سرخ کردن سبب می شود بامیه ها جای کافی برای پف کردن نداشته باشند.

 

بامیه خانگی


سپس در ادامه،  بامیه ها را به صورت داغ داخل شربت تهیه شده در مرحله اول برای مدت 3 دقیقه فرو می بریم تا مزه دار شوند و شربت به خورد  بامیه رود.


سپس در ادامه،  وقتی بامیه اماده شد ان را در ظرف مناسب می چینیم و برای زمان افطار در ماه رمضان و یا برای عصرانه با چای میل می کنیم. نوش جان   

 

بامیه خانگی

آخرین آموزش ها
برترین ها