haraj logo
جستجو

سالاد بلغور و نخود

مواد لازم :
بلغور گندم : 1پیمانهنمک : به مقدارلازمپیاز : 1عددفلفل دلمه ای : به مقدارلازمخیار قلمی : 1عددشوید : به مقدارلازمجعفری : به مقدارلازمنخود : 100گرمآبلیمو : به مقدارلازمروغن زیتون : به مقدار لازم


ابتدا بلغور گندم را در مقداری آب و نمک بزارید بمونه. 


خیار و شوید و جعفری و پیاز را به صورت ریز خرد کنید. حالا نخود را هم بگذارید بپزد. سپس به مواد اضافه کنید . نمک و فلفل را هم اضافه کنید. آبلیمو را هم اضافه کنید. فلفل دلمه ی را ریز خرد کرده و اضافه کنید.

سالادبلغورونخود


حالا مقداری بچشید اگر نمک و آبلیمو کم است اضافه کنید و سپس همراه با غذا میل کنید. اگر هم دوس دارید میتونید به عنوان یک غذای رژیمی از این سالاد بلغور و نخود استفاده کنید. دوستای عزیز سالاد ها بسیار مختلف و زیاد هستند. سالادی که من طرز تهیه اش را براتون گذاشتم کاملا سالم و خانگی هستش پس اگر که خواستید سالاد را هم به جای غذا به کار ببرید. اگر شما به دنبال کاهش وزن هستید سالاد را باید در برنامه غذایی خودتون قرار بدین. در ضمن نخود ها را در این سالاد باید بگذارید که نفخشون گرفته بشه. پس قبل از اینکه بزارید بپزه از ساعتی قبل در مقداری آب قرارش بدین تا از دل درد هم جلوگیری کنید. خانم های محترم در کنار غذاهاتون حالا فرقی نداره شام یا ناهار حتما سالاد را قرار بدین. بعضی خانم ها حتی سالاد را به عنوان یک پیش غذا در مهمانی ها سر سفره می آورند. امیداورم که از این سالاد بلغور و نخود لذت کافی را برده باشید.

آخرین آموزش ها
برترین ها