haraj logo
جستجو

سوپ رشته ای

مواد لازم :
پیاز متوسط : 1 عددروغن : به مقدار لازمنمک و فلفل و زردچوبه : به مقدار لازمهویج : 2 عددرب گوجه فرنگی : به مقدار لازمرشته سوپ : به مقدار لازمشلغم : 2 عدد

سلام و هزاران درود صمیمانه و مهربانانه خدمت تهاراجبانوهای عزیز و دوست داشتنی دوستان خوب و گل هاراجی های نازنین و گل.خیییییلی خییییییلی خوشحال و مسرورم در خدمت شما نازنینان و عزیزان محترم هستم.امیدوارم روز سرشار از خوشی و شادی و بسیار دلپذیری را شروع کرده باشین  و نگاه پر مهر خداوند بدرقه راهتان باشد. در خدمتتون هستم با اموزش یک پیش غذای لذیذ و خوشمزه با نام سوپ رشته ای که میدونم خییییلی طرفدار دارد و مطمین هستم اماده هستین تا دستور پخت این غذای درجه یک و خوشمزه را خییلی زود بهتون اموزش بدم. پس با هم همراه می شویم و پیش می رویم برای درست کردن این غذای عالی و درجه یک. خب پس عزیزانم امااااااااده اید ؟؟

 

در مرحله اول ابتدا یک عدد پیاز بزرگ یا متوسط را به خوبی می شوریم و سپس به صورت نگینی و به قطعااااات خیییییلی کوچک ریز ریز و خرد می کنیم تا یکدست شود و سپس در یک تابه به همراه مقداری روغن ریخته و روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار می دهیم تا سرخ و طلایی رنگ شود. بعد از حدود چندین دقیقه از سرخ شدن پیاز ها به ان ها ادویه را که شامل نمک و فلفل و زردچوبه هستش اضافه می کنیم و به خوووبی هم می زنیم تا مخلوط گردد و مزه دار شود و سپس در ادامه به ان یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی  هم اضافه می کنیم و کاملا با قاشق هم می زنیم تا یکدست شود.

سوپ رشته ای خوشمزه

سوپ رشته ای خوشمزه

سوپ رشته ای خوشمزه


در مرحله دوم نوبت به ریختن هویج و شلغم می رسد که ابتدا دو الی سه عدد هویج را پوست ان را کنده و با رنده به خوووبی رنده می کنیم تا یکدست شود و شلغم را هم به همین صورت ابتدا پوست ان را کنده و به خوبی رنده می کنیم و هویج و شلغم رنده شده به داخل قابلمه پیاز داغ و رب گوجه فرنگی اضافه می کنیم تا با مواد مخلوط شود و هم می زنیم و در ادامه مقداری اب حدود چهار الی پنج لیوان را به داخل قابلمه می ریزیم و کاملا هم می زنیم و سپس حرارت اجاق گاز را بلند می کنیم تا اب بجوشد و مواد اماده گردند.


در صورت تمایل به جای رنده کردن هویج و شلغم ان را به قطعاااات خیییلی کوچک ریز ریز می کنیم و بعد داخل قابلمه سوپ می ریزیم.

بعد در ادامه کار یک الی دو عدد شنسیل مرغ را داخل طرفی جداگانه می ریزیم وبه همراه مقداری اب روی حرارت اجاق گاز قرار می دهیم تا بجوشد و مرغ ها پخته شوند.

سوپ رشته ای خوشمزه

سوپ رشته ای خوشمزه


در مرحله سوم بعد از پخته شدن و جوشیدن مرغ ها ان ها را از روی حرارت بر می داریم و در یک طرف با چنگاااال گوشت های مرغ را ریش ریش می کنیم تا داخل سوپ بریزیم. بعد از ریش کردن تمام گوشت های مرغ ان ها را داخل قابلمه سوووپ می ریزیم و خوووب هم می زنیم تا کاملا با مواد یکدست شود و مزه دار گردد.

بعد از حدود نیم ساعت الی چهل و پنج دقیقه از پخته شدن مواد سوپ نوبت به ریختن رشته سوپ می رسد که بنا به مقدار مصرفی دلخواه خودتان رشته سوپ را کمی ریز می کنیم و سپس داخل قابلمه مواد اماده شده سوپ می ریزیم و به خووبی هم می زنیم تا با مواد مخلوط گردد و بعد حرارت اجاق گاز را ملایم می کنیم تا به ارامی اماده شود. و بعد در قابلمه را روی ان می گذاریم و اجازه می دهیم حدود چهل و پنج دقیقه بگذرد تا کاملا سوووپ رشته ای ما اماده شود و بعد از سرد شدن در یک ظرف سوپ خوری ریخته و نوووووش جااااااااان  می کنیم.


بعد از اماده شدن سوپ رشته ای می توانیم ان را داخل ظرف مناسبی ریخته تا سرد شود و سپس به همراه لیموترش تاره میل می کنیم و حتی می توانیم ان را با سبزی جعفری و ورقه های لیمو ترش تاره تزییییین کنیم.

سوپ رشته ای یک غذای گرم و لذیذ مناسب زمستان و پاییز است و یک میان وعده عاالی و زود هضم برای بیشتر خردسالان هستش که می توانیم ان را به راحتی درست کنیم و در کنار عزیزانمان ان را به گرمی میل کنیم و لذت ببریم و با خوردن این غذای گرم سلامتی و تندرستی بیشتری  را به خود و خانواده مان هدیه دهیم.

سوپ رشته ای خوشمزه

 

آخرین آموزش ها
برترین ها