haraj logo
جستجو

آش رشته

مواد لازم :
پیاز : 3 عددروغن : به میزان لازمزردچوبه : 1 قاشق غذاخوریاسفناج : 10 برگجعفری : 10 عددتره : 15 شاخهشوید : 10 شاخهگشنیز : 30 شاخهنعناع خشک : 2 قاشق غذاخوریرشته آش : 80 گرمسیر : 5 حبهکشک : 3 قاشق غذاخوریآرد : 2 قاشق غذاخورینمک،فلفل،زردچوبه : به میزان لازملوبیا : نصف لیوانعدس : نصف لیواننخود : نصف لیوان

آش رشته از معروفترین آش های  ایرانی است. با کشک و ماست چکیده میخورند. به عنوان پیش غذا یا غذای اصلی میتوان استفاده کرد. از آش رشته در ماه رمضان استقبال ویزه ای میشود و جزو غذاهای پرطرفدار این ماه عزیز است.


نخود و لوبیا و عدس که از شب قبل خیس کردیم را درون قابلمه حاوی آب میریزیم و روی حرارت قرار میدهیم تا خوب پخته شود، معمولا در یک ساعت کامل پخته میشود.

آش رشته

آش رشته


سبزی آش (جعفری، شوید، گشنیز، تره، اسفناج) را شسته و خرد میکنیم و سپس سبزی را با مقداری آب داخل حبوبات پخته شده میریزیم تا نیم ساعت با هم بپزند.

آش رشته


پیازها را خلال کرده و در ماهیتابه حاوی مقداری روغن سرخ میکنیم تا طلایی شود.


در ظرفی مقداری روغن داغ میکنیم و یک قاشق زردچوبه داخل آن میریزیم سپس نعناع را اضافه میکنیم و بعد از 20 ثانیه هم زدن از روی شعله برمیداریم.


دو قاشق آرد را با نصف لیوان آب مخلوط میکنیم و داخل مواد آش ریخته و هم میزنیم.


نصف پیازداغ و نعناع داغ را داخل آش ریخته و هم میزنیم و سپس رشته آش را خرد کرده و داخل آش میریزم تا رشته نرم شود.


نمک و فلفل و زردچوبه را اضافه میکنیم و بعد 15 دقیقه از روی شعله برمیداریم. از پیازداغ و نعناع داغ و سیرداغ و کشک برای تزئین استفاده میکنیم.

آش رشته

آخرین آموزش ها
برترین ها