haraj logo
جستجو

شیرینی ناپلئونی توت فرنگی و شکلات

 

مواد لازم :
شکلات ساده خرد شده 30 گرمپاستری پاف سریع یا فوریشکر گرانوله 60 گرمآرد 2 قاشق سوپخورینمک 1/8 قاشق چایخوریخامه ی کم چرب 240 میلی لیترزرده تخم مرغ زده شده 2 عددعصاره وانیل 1/2 قاشق چایخوریخامه فرمی 60 میلی لیترشکر قنادی 240 گرمعصاره وانیل 1/4 قاشق چایخوریآب جوش 2 تا 3 قاشق سوپخوریتوت فرنگی 105 گرمشکلات ساده ذوب شده 1 و 1/2 قاشق سوپخوری

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۵ دقیقه

زمان کل : ۵۰ دقیقه

برای : ۹ نفر

تصویر

شیرینی ناپلئونی توت فرنگی و شکلات

 

می توانید خمیر پفکی این شیرینی خوشمزه را در خانه حاضر کنید و یا آن را به صورت آماده خریداری کنید. شیرینی ناپلئونی بافت بسیار نرم و خوشمزه ای دارد و سرو آن با میوه هایی چون تمشک و توت فرنگی بسیار لذت بخش است.

 

 

 

طرزتهیه: فر را از قبل تا دمای 210 درجه ی سانتیگراد گرم کنید. دو سینی فر را با کاغذ پوستی بپوشانید و کنار بگذارید.

 

روی سطحی که کمی آرد پاشی شده است خمیر را رول کنید تا به شکل یک مربع 25 سانتی متری درآید. با استفاده از یک چاقوی تیز، 1 سانتی متر از چهار طرف آن را ببرید تا یک مربع 23 سانتی متری حاصل شود. پاستری را به شکل نه مربع 5/7 سانتی متری ببرید. پاستری ها را به روی سینی فر منتقل کنید. آنها را 18 تا 23 دقیقه بپزید یا تا زمانی که طلایی شوند. با دقت پاستری ها را از روی سینی فر بردارید. آنها را روی رصفحه فلزی خنک کنید.

 

دراین زمان برای تهیه کرم پاستری شکلاتی در یک قابلمه ی ضخیم و متوسط شکر گرانوله، آرد و نمک را مخلوط کنید. به آرامی خامه و شکلات را به آن بیفزایید. آن را روی شعله ی ملایم بگذارید تا مخلوط غلیظ و حباب دار شود. آن را به مدت یک دقیقه هم زده و بپزید. به آرامی هم بزنید.

 

حدود نیمی از مخلوط داغ را در زرده های تخم مرغ زده شده بریزید. همه ی آن را به قابلمه برگردانید. ظرف را از روی شعله بردارید. مواد را به مدت 2 دقیقه هم زده و بپزید. آن را از روی حرارت بردارید.

شیرینی کادایف ترکیه ای

 

وانیل را با آن مخلوط کنید. مخلوط را به کاسه ای منتقل کنید. سطح آن را با کیسه فریزر بپوشانید تا گرم بماند. در کاسه ای کوچک خامه ی زده شده را بزنید تا زمانی که نرم شود. آن را به کرم پاستری شکلاتی گرم اضافه کنید.

 

برای تهیه لعاب روی آن، در یک کاسه ی متوسط شکر شیرینی پزی و وانیل را مخلوط کنید. آن را با مقدار کافی آب جوش هم بزنید تا لعاب قوام داری تهیه شود. آن را کنار بگذارید. جهت همگذاری، از دنده های چنگال برای جدا کردن هر پاستری استفاده کرده وسه عدد از آنها را به شکل افقی روی هم بگذارید.

 

یک قاشق از توت فرنگی را روی هر کدام از لایه های زیرین بمالید. حدود 12 قاشق سوپخوری از کرم پاستری را روی توت فرنگی ها بمالید. روی آن را یک لایه پاستری بگذارید. 12 قاشق سوپخوری دیگر را روی سطح لایه های میانی بمالید. در نهایت لایه های باقی مانده ی پاستری را روی آن ها قرار دهید. لعاب و سپس کمی شکلات ذوب شده را روی لایه ها ی فوقانی بریزید. قبل از سرو باید یک ساعت آنها را سرد کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها