haraj logo
جستجو

نان گیسو

مواد لازم :
پودر خمیر مایه : یک و نیم قاشق غذاخوریاب ولرم : 1/2 پیمانهتخم مرغ : 1 عددشکر : 1/2 پیمانهروغن : 1/2 پیمانهارد : 400 گرمنمک : 1/4 قاشق چایخوریزرده تخم مرغ : 1 عددکنجد : مقدار کافیشیر : 1/2 پیمانه

نان ها انواع مختلفی دارند و جزو اصلی ترین وعده های غذایی هستند و از نظر ارزش غذایی همانند برنج بسیار با ارزش هستند. از نان ساده که شامل لواش و سنگک و تافتون و ... تا نان های شیرمال و حجیم و ... همه و همه  بسیار خوشمزه و لذیذ هستتند.

در میان این تنوع نانها ، یکی از نانهای خوشمزه نان گیسو است که به شکل موی بافته شده است و می توان در صورت تمایل این نان را به صورت ساده و یا با مغز خرما پوره شده نیز درست کرد و میل نمود.

در این مطلب طرز تهیه نان گیسو را که شامل خمیر مایه و شیر ولرم و شکر و آرد و زرده تخم مرغ و اب ولرم و تخم مرغ و روغن مایع و نمک است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را برای صبحانه تهیه کرده و همراه با پنیر و کره و مربا و ... میل کنید .نوش جان


ابتدا و برای شروع تهیه نان گیسو ؛ پودر خمیر مایه را با 1 قاشق چایخوری از شکر در 1/2 پیمانه آب ولرم می ریزیم و مخلوط می کنیم . روی ظرف را می پوشانیم و ده دقیقه صبر می کنیم تا خمیر مایه عمل کند و حجمش دو برابر شود( اگر اب داغ و یا سرد باشد ممکن است خمیر مایه عمل نکند و خراب شود پس از آب ولرم استفاده شود).

نان گیسو


سپس در ادامه در این مرحله ، 1/2 پیمانه شیر ولرم ( فقط 1 قاشق غذاخوری ان را نگه می داریم) و 1/4 قاشق چایخوری نمک و 1 عدد تخم مرغ و باقی شکر را داخل یک ظرف می ریزیم و با هم مخلوط می کنیم و هم می زنیم تا شکر کمی در مواد حل شود.سپس نصف روغن مایع را اضافه می کنیم و با مواد مخلوط می کنیم.

نان گیسو


سپس در ادامه در این مرحله ، خمیر مایه در مرحله اول که عمل امد به مواد مرحله قبل اضافه می کنیم و کم کم 400 گرم آرد را الک کرده و ان را کم کم به مواد اضافه می کنیم و مرتب هم می زنیم تا خمیر نان  خودش را بگیرد و کمی سفت شود و سپس خمیر را با دست برای مدت 10 دقیقه ورز می دهیم. هر جا خمیر به دست چسبید و موقع ورز دادن اگر تکه هایی از خمیر جدا شد ، بقیه روغن مایع را به مواد اضافه کنید و مجددا خمیر را ورز می دهیم تا یکدست شود.

نان گیسو


سپس در ادامه در این مرحله ، خمیر آماده شده در مرحله پیش را داخل یک ظرف قرار می دهیم و روی ان را می پوشانیم و به خمیر در دمای اتاق 2 ساعت استراحت می دهیم تا حجمش دو برابر شود و پف کند.


سپس در ادامه در این مرحله ، خمیر را بعد از استراحت به 4 قسمت مساوی تقسیم می کنیم و ان را به شکل لوله ای و رول در می اوریم. خمیر اول را از سمت راست از روی خمیر دوم و از زیر خمیر سوم و از روی خمیر چهارم رد می کنیم . مجددا از سمت راست خمیر اول را از روی خمیر دوم و از زیر خمیر سوم و از روی خمیر چهارم رد می کنیم و این کار را انجام می دهیم تا خمیر تمام شود.ابتدا و انتهای خمیر را با دست محکم می کنیم.اکنون خمیر نان ما باید در فر پخته شود.

نان گیسو


سپس در ادامه در این مرحله ، خمیر نان بافته شده را مجددا 20 دقیقه استراحت می دهیم و کف یک سینی فر را چرب می کنیم و روی خمیر را با کمک قلمو از مخلوط زرده تخم مرغ و 1 قاشق شیر باقی مانده شیر می مالیم تا خوش رنگ شود و روی ان را کنجد می ریزیم .سپس خمیر را داخل فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد که از 20 دقیقه قبل گرم شده بود ، برای مدت 30 دقیقه قرار می دهیم همراه با یک ظرف آب قرار می دهیم تا نان بپزد و آماده شود.


سپس در ادامه در این مرحله ، وقتی نان پخت ان را از فر بیرون می اوریم و ان را برای صبحانه همراه با چای و پنیر و کره و مربا و عسل و ...میل می کنیم. نوش جان

آخرین آموزش ها
برترین ها