haraj logo
جستجو

قارچ مخلوط با سبزیجات

مواد لازم :
قارچ : 500 گرمروغن زیتون : 2 قاشق چای خورینمک و فلفل : به مقدار لازمکره : 25 گرمسیر : 1 حبهجعفری : 2 قاشق چای خوریپیازچه : 2 قاشق چای خوریسرکه سفید : 2 قاشق چای خورینان همبرگر : 3 عددپنیر : 4 قاشق غذاخوری

1-    قارچ های درشت را نصف کرده و 2 قاشق چایخوری روغن زیتون را درون ماهیتابه ای که ته محکم و ضخیمی دارد، ریخته و در ادامه تمام قارچ ها را به همراه نمک و فلفل زده شده بر روی حرارت متوسط، به آن بیافزاید و سپس به مدت 5 دقیقه تا زمانی که آب آنها شروع به خارج شدن کند، تفت دهید.
2-    قارچ ها را از درون ماهیتابه خارج کرده و بر روی دستمال آشپزخانه قرار دهید تا روغن اضافه آنها گرفته شده و ان را کنار بگذارید. پس از این بقیه روغن و نیمی از کره را به ماهیتابه اضافه کرده و بر روی حرارت اجازه دهید کره آب شود. در ادامه سیر را به ان افزوده و به مدت 1 دقیقه تفت دهید.
3-    قارچ ها را درون ماهیتابه برگردانده و حرارت را افزایش دهید و به مدت 5 دقیقه یا تا زمانی که آنها ترد شده و شروع به برشته شدن کنند،، تفت دهی. بقیه کره و 2 قاشق سوپ خوری از جعفری ریز شده و 2 قاشق سوپ خوری از پیازچه را به همراه سرکه، نمک و فلفل به آن بیافزاید و همه ی مواد را با هم دیگر مخلوط کرده و تفت دهید.
4-    مخلوط نرم شده را با بقیه جعفری و پیازچه کرده و نان های باگت را از وسط برش داده و تُست کنید. سپس مخلوط پنیر نرم شده بر روی نان های نصف شده، ریخته و درن ظرف سرو قرار دهید. قارچ ها را به همراه پیازچه های کامل برای تزیین به دلخواه قرار داده و میل بفرمایید.


نکته: مطمئن باشید که قارچ ها را زمانی که بر روی نان قرار می دهید کاملا داغ باشند، با این کار پنیر شروع به ذوب شدن کرده و با نان آمیخته و ترکیب می شود.

قارچ مخلوط با سبزیجات

آخرین آموزش ها
برترین ها