haraj logo
جستجو

قارچ شکم پر

مواد لازم :
قارچ بزرگ : 6 عددگوشت چرخ کرده : 150 گرمپنیر پیتزا : به میزان لازمپیاز : 1 عددرب گوجه فرنگی : 1 قاشق سوپخورینمک و فلفل : به میزان لازمروغن : به میزان لازم

برای تهیه این غذا به تعدادی قارچ بزرگ نیاز هست چون قراره مواد غذا را داخل کلاهک این قارچ ها بریزیم. مطمئنم از شکل جالب و شیوه جدیدش خوشتان خواهد آمد. قارچ شکم پر در واقع یک پیش غذاست ولی به عنوان غذای اصلی هم می توان از آن استفاده کرد.


پیاز را به شکل دلخواه خرد می کنیم. در ماهیتابه روغن می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم و وقتی گرم شد پیاز را داخل آن می ریزیم و تفت می دهیم.


گوشت چرخ کرده را اضافه می کنیم و تفت می دهیم. وقتی رنگ گوشت کمی تغییر کرد نمک و فلفل و رب گوجه فرنگی را اضافه می کنیم.

قارچ شکم پر


قارچ را خوب می شوییم و وقتی آب آن گرفته شد، کلاهک و پای آن را از هم جدا می کنیم و پای قارچ را خرد می کنیم و به گوشت و پیاز اضافه کرده و تفت می دهیم.

قارچ شکم پر


وقتی موادمان تفت خورد آن را با قاشق داخل کلاهک های قارچ می ریزیم. روی مواد گوشتی، پنیر پیتزا می ریزیم و در سینی فر که قبلا با روغن چرب شده می چینیم.

قارچ شکم پر


فر را قبلا باید روشن کرده و در دمای 130 درجه سانتیگراد تنظیم کنیم. سینی فر را در فر می گذاریم. 5 دقیقه برای پخت زمان لازم است.

وقتی پخت آن را با شیوه هایی که می شناسید تزئین کنید تا شکل شیک تری پیدا کند. این غذا را می توانید در مجالس و مهمانی های خود درست کنید و از آن لذت ببرید.

قارچ شکم پر

آخرین آموزش ها
برترین ها