haraj logo
جستجو

قارچ پلو

مواد لازم :
پیاز : یک عددسینه مرغ : 300 گرمقارچ : 300 گرمفلفل دلمه ای : نصف یک عددلیمو ترش : به مقدار لازمزعفران : به مقدار لازمبرنج ایرانی : 2 پیمانهنمک،فلفل،زردچوبه : به مقدار لازمروغن : به مقدار لازمسیب زمینی : یک عدد

قارچ پلو یه غذای فوق العاده خوش مزه و لذیذ هست که خیلی طعم خوبی داره و بسیار سبک هست و یه وعده مناسب برای شام میتونه باشه. قارچ پلو رو هم می تونیم با گوشت قرمز گاوی یا گوسفندی درست کنیم و هم می تونیم با گوشت مرغ اون رو درست کنیم. در هر صورت جز پلو های خوش مزه هست.


در ابتدا برنج مون رو خوب پاک می کنیم و با دقت می شوریم و می ذاریم با کمی آب و نمک به مدت چند ساعت بمونه و خوب خیس بخوره و سبک بشه.

سینه مرغ مون رو خوب می شوریم و می ذاریم تا آب اضافی اون بره. حالا سینه مرغ مون رو نگینی خورد می کنیم و می ذاریم تا بمونه. پیاز مون رو پوست می کنیم و می شوریم و اون رو نگینی خورد می کنیم و می ذاریم تا بمونه. می تونیم هم از سینه مرغ استفاده کنیم و هم از رون مرغ یا از هر دو این کاملا سلیقه ای هست. ولی بهتره که فقط از یکی از این ها استفاده کرد چون مدت زمان پخت اون ها با هم متفاوت هست. چون سینه زود می پزه راحت تر هست ولی چون گوشت رون چرب تر هست خوش طعم تر میشه.

فلفل دلمه ای مون رو خوب می شوریم و می ذاریم تا آب اون خشک بشه. حالا ان رو نگینی خورد می کنیم و می ذاریم تا بمونه. قارچ ها مون رو خوب می شوریم و می ذاریم تا آب اضافی اون ها بره حالا اون ها رو خورد می کنیم. نیاز نیس که اون ها رو خیلی خورد کنیم. همین که کمی کوچیک بشن کافی هست. اگر قارچ های دکمه ای ریز در دست رس بود بسیار مناسب هست.

زعفران مون رو داخل آسیاب خوب پودر می کنیم و می ذاریم با کمی یخ بمونه و یخ آب بشه و زعفران مون رنگ پس بده. زعفران مون رو که آماده شد توی یه جای خنک نگه می داریم.

یه قابلمه مناسب رو انتخاب می کنیم و می ذاریم تا داغ بشه . کمی روغن بهش اضافه می کنیم و می ذاریم تا داغ بشه. حالا پیاز ها مون رو بهش اضافه می کنیم.

قارچ پلو


پیاز ها مون رو خوب تفت می دیم و می ذاریم تا کمی سبک و شفاف بشه. حالا مرغ ها مون رو بهش اضافه می کنیم و خوب با هم تفت می دیم. کمی که مرغ تفت خورد و تغییر رنگ داد حالا کمی نمک و فلفل سیاه و زرد چوبه بهش اضافه می کنیم و می ذاریم تا کمی تفت بخوره. مرغ کمی آب می ندازه که همین قدر کافی هست. در ظرف رو می ذاریم اجازه می دیم تا با حرارت ملایم بمونه و بپزه.

یه ماهی تابه رو روی حرارت قرار می دیم و می ذاریم تا خوب داغ بشه. حالا کمی کره بهش اضافه می کنیم و می ذاریم تا خوب داغ بشه و کره آب بشه. حالا قارچ ها رو بهش اضافه می کنیم  و می ذاریم تا قارچ ها به همراه کره تفت بخورن. داغ بودن ماهی تابه و کره خیلی مهمه چون نمی ذاره که قارچ ها مون آب بندازن. کمی آب لیمو ترش روش می ریزیم و تا قارچ ها مون سفید باقی بمونن و سیاه نشن.

وقتی که قارچ ها مون خوب تفت خورد و کره جذب اون ها شد حالا مرغ مون رو بهش اضافه می کنیم و به اندازه نصف استکان آب جوش بهش اضافه می کنیم و اجازه می دیم تا آب اون کشیده بشه. کمی قبل از این که آب مرغ تموم بشه فلفل دلمه ای ها رو بهش اضافه می کنیم.

قارچ پلو

قارچ پلو


یه قابلمه رو پر آب می کنیم و می ذاریم تا جوش بیاد. وقتی که آب جوش اومد حالا برنج مون رو داخلش می ریزیم و می ذاریم تا خوب با هم بجوشه و برنج مون بپزه. برنج که نیم پز شد و کمی نرم شد اون رو آب کش می کنیم. ته قابلمه کمی روغن می ریزیم و سیب زمینی به عنوان ته دیگ تهش قرار می دیم. یه لایه برنج روی سیب زمینی ها مون می ریزیم و کمی از مواد مرغ و قارچ مون می ریزیم و این کار رو تا آخر ادامه می دیم. در آخر کمی زعفران دم کرده روی برنج می ریزیم و می ذاریم تا به خوبی دم بکشه. بعد توی یه ظرف می کشیم و سرو می کنیم.

قارچ پلو

قارچ پلو

آخرین آموزش ها
برترین ها