haraj logo
جستجو

پیراشکی قارچ و گوشت

مواد لازم :
خمیرپیراشکی : یک بسته 15تایی ژامبون مرغ : 100گرم قارچ : 100گرم پنیر پیتزا : 100گرم فلفل دلمه ای : یک عدد کوچک

به نام خدا

سلام خدمت شما هاراجیای عزیز و هنرمندم

امروز براتون میخام طرز تهیه پیراشکی قارچ و گوشت بزارم .یکی از غذاهایی که مدتی است کشف کرده ایم پیراشکی خانگی است. این غذا علاوه بر این که بسیار خوش طعم و خوش بر و روست زمان پخت بسیار کمی رابه خودش اختصاص میدهد . قبل از هرچیز باید گفت تکنولوژی کار را برای تنبل ها راحت کرده است .هرچیزی که شما تصورشو کنید درفروشگاها و سوپرمارکت ها یافت میشود ازجمله خمیر پیراشکی که انواع مختلفی دارد. حالا بریم‌سراغ تهیه این پیراشکی لذید و خوشمزمون.


ابتدا خمیر پیراشکی بیرون از یخجال قراردهید. تا درصورت منجمدبودن خمیر یخ ان بازشود .سپس ماهیتابه ای تهیه کنید. ان را روی گاز باشعله متوسط قراردهید. و مقداری روغن مایع در ان میریزید بگذارید. داغ شود باید توجه داشته باشید که مواد طعم دار مثل فلفل ،دلمه و ادویه زودتر سرخ شود که این قانون کلی است .در تهاراجغذاهای سرخ کردنی باید مد نظرتون باشه چون باعث ازاد شدن و بهترشدن عطر ورنگ چاشنی ها میشود.

بعد ازاینکه روغن کمی داغ شد .فلفل دلمه هایی رو که ازقبل شستیم و خورد کردیم به داخل ان میریزیم و به مدت ۳۰ثانیه تفت میدهیم وبعد سریع فلفل و زردچوبه و اویشن به مواد اضافه میکنیم .(اویشن و ادویه ها کاملا اختیاری است و برای تنظیم طعم غذا به اندازه دلخواه کم و زیاد میشود) 

پیراشکی قارچ و گوشت


سپس پس از تفت دادن ادویه ها با فلفل دلمه ای رب گوجه به مواد اضافه میکنیم و مجددا ۳۰ثانیه ی دیگر این مواد را تفت میدهیم و نکته ای که باید بگم مجموعا این تفت دادن ها تا این مرحله از کار حدود دو دقیقه زمان میبرد به شرطی که شعله گازمتوسط باشد. در ادامه قارچ هایی را که از قبل به خوبی شستیم و خرد کرده ایم رابه ان اضافه میکنیم و باز تفت دادنمان را ادامه میدهیم و یه ترفندیو که هرکسی بااون اشنا نیستبهتون میگم اگر بتونید به قارچ ها درابتدای تفت دادن مقدار ۱قاشق غذاخوری سرکه و ۱ قاشق مرباخوری شکر اضافه کنید .باعث میشود که قارچ اب خودش را ازدست ندهد درعین اینکه پخته میشود و با طراوت باقی میماند .

پیراشکی قارچ و گوشت


بعد ازاینکه قارچ هارا بلافاصله با رب گوجه و مواددیگر به مدت ۱یا ۲دقیقه مخلوط کردیم وقتی مقداری اب انداخت موقع اضافه کردن ژامبون های ریز شده است ژامبون اضافه شده را به مدت ۲دقیقه تفت میدهیم و موادمون اماده میشود .


پس از چند دقیقه که مواد سرد شد به اندازه یک قاشق غذاخوری سر پر به داخل خمیر پیراشکی قرار میدهیم و پنیر پیتزا به ان اضافه میکنیم و سر خمیر پیراشکی را به هم قفل میکنیم .اغلب روی جعبه های پیراشکی شکل بستن خمیر کشیده شده و اگر شکلی پیدانکردین معمولا لبه های خمیر را پیچک میزنند یا با چنگال فرم میدهند و انواع شکل دیگر که به دلخواه است .

پیراشکی قارچ و گوشت

 

و فقط حواستون باشد. پیراشکی هایی که پیچیده اید روی هم نگذارید یا در ظرف خشکی قرارندهید چون جداکردنشان سخت است و پیراشکی پاره میشود  و حسابی خستگی روتنون میمونه برای حل این مشکل ظرف مورد نظرتون کمی چرب کنید .یا پیراشکی هارا روی پلاستیک بگذراید و حالا بلند شید باحوصله مشغول سرخ کردن پیراشکی شوید توجه کنید روغن فراوان و داغ باشد. پیراشکی را زیاد سرخ نکنید که رنگ ان قهوه ای تیره شود و تردی خود را ازدست میدهد رنگ پیراشکی باید طلایی خوشرنگ شود و بعد از سرخ کردن ان را روی دستمال کاغذی با ضخامت زیادبگذارید تا بخوبی روغن اضافی ان جذب  دستمال شود .

پیشنهاد میکنم حتما این غذا خوشمزه را تهیه کنید و بخصوص که ایام مدرسه است . این پیراشکی یه میان وعده خیلی خوبی که بادوستان و اعضای خانواده میتوانید میل کنید.  میتوانید با سس گوجه فرنگی روی پیراشکی هارا تزیین کنید .این غذا لذیذ حتما برایه بچه ها یا نوجوانان درست کنید .چون اونا عاشق این غداهایه فست فودی هستن و از خوردن اون لذت میبرند.چی بهتر از درست کردن این غذاها در خانه و با وسایل بهداشتی. بهتون پیشنهاد میکنم که حداقل یک وعده از این پیراشکی هایه خوشمزه در طول هفته برایه کودکان خود درست کنید تا با خودشون به مدرسه ببرند.

امیدوارم از خوردنش لذت کافی ببرید. نوش جانتون 

روز خوبی داشته باشید.

آخرین آموزش ها
برترین ها