haraj logo
جستجو

سوفله قارچ و ژامبون

مواد لازم :
سبزی اسفناج : 100 گرمقارچ : 500 گرمپنیر پیتزا : 1 پیمانهژامبون : 350 گرمتخم مرغ : 6 عددکره : 150 گرمپیاز : 1 عدد متوسطآرد سفید : 4 قاشق سوپخوریشیر : 2 پیمانهخامه : 100 گرمجوز هندی : مقدارینمک و فلفل : به مقدار کافی

سوفله غذایی به ظاهر شبیه به کیک است. ماده اصلی آن تخم مرغ بوده و در فر به کمک بخار آب پخته می شود. سوفله باید طوری آماده شود که در نهایت مثل کیک قطور شده و پف کند. سوفله انواع اقسام مختلف دارد که نوع امروز ما ترکیبی از ژامبون و قارچ دارد. 


ابتدا یک عدد پیاز را رنده کرده و کنار می گذاریم. 100 گرم از کره را برداشته و داخل یک تابه می اندازیم و می گذاریم کره آب شود سپس پیاز رنده شده را به کره اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا پیاز نرم شده و رنگ آن تغییر نکند. 4 قاشق سوپخوری آرد سفید را به تابه می افزاییم و همه مواد را باهم تفت می دهیم بهتر است حرارت گاز را کم کنید تا مواد نسوزد. 2 پیمانه شیر را به تابه اضافه کرده و مدام هم می زنیم تا همه مواد شبیه فرنی شده و غلیظ شود، مقداری نمک و فلفل و جوز هندی ساییده شده به آن اضافه کرده و از روی حرارت بردارید و بگذارید سس سرد شود. پس از آن که سرد شد 100 گرم خامه و نصف پیمانه از پنیر پیتزا را به سس بیفزایید و همه مواد را باهم مخلوط نموده و کنار بگذارید.


در این مرحله 500 گرم قارچ  را خرد کنید.

سوفله قارچ و ژامبون

350 گرم ژامبون را هم خرد نمایید.

سوفله قارچ و ژامبون

تابه ایی را روی حرارت گاز قرار دهید و 50 گرم کره باقی مانده را داخل تابه بی اندازید. قارچ های خرد شده را درون تابه بریزید و مدام تفت بدهید تا نرم شوند سپس کالباس های خرد شده را هم بی افزایید و همه مواد را باهم تفت داده و هم بزنید و کنار بگذارید.


6 عدد تخم مرغ داریم. زرده ها و سفیده های تخم مرغ ها را از هم جدا کنید. زرده را با همزن برقی بزنید تا کاملا کشدار و کرم رنگ شود. زرده های زده شده را به سسی که مرحله اول درست کرده بودیم بی افزایید و آرام هم بزنید تا همه مواد باهم مخلوط شده و سس یکدستی حاصل شود. قارچ و کالباس تفت داده شده را که خنک شده اند به مایه سس بی افزایید و هم بزنید.

سوفله قارچ و ژامبون


سفیده ها را هم با همزن برقی انقد بزنید تا پف کرده و سفید شود. سفیده های سفت شده را هم به مایه قبلی اضافه کنید ولی همه مواد را به آرامی با لیستک هم بزنید تا پف سفیده ها نخوابد و در عین حال همه مواد با هم ترکیب گردد. 


سوفله ها را معمولا در ظرف سوفله و یا پیرکس میپزند.

سوفله قارچ و ژامبون

کف ظرف را چرب کنید و مایه آماده شده سوفله را داخل آن بریزید. تکه هایی از قارچ و 100گرم سبزی اسفناج خرد شده را روی سطح سوفله ریخته و نصف پیمانه پنیر پیتزای باقیمانده را روی سطح آن بپاشید و داخل فر بگذارید. 

سوفله قارچ و ژامبون


سوفله را به روش بن ماری می پزیم یعنی ظرف حاوی مایه سوفله را باید در یک ظرف بزرگ تر که حاوی آب جوش است بگذارید به طوری که سطح آب جوش ظرف زیرین پایین تر از لبه ظرف سوفله باشد. فر را یک ربع قبل با حرارت 350 درجه فارنهایت روشن کرده و ظرف سوفله همراه با ظرف آب جوش زیرینش را به مدت 35 دقیقه در طبقه وسط فر قرار می دهیم. در مدت پخت در فر را هرگز باز نکنید تا سوفله پف کند و روی آن طلایی شود. 

برای حصول نتیجه بهتر در تهیه انواع سوفله ها نکات زیر را رعایت نمایید: 

- در فر را تا زمانی که سوفله پف نکرده نباید باز کرد.

- پنیر سوفله بهتر است از نوع گرویر یا از نوعی باشد که در حرارت آب شود و سوفله طلایی گردد.

- سفیده را باید بعد از این که تمام مواد مخلوط شد داخل مایه سوفله ریخت و بعد از هم زدن فورا درون فر قرار داد.

- برای این که امتحان کنید سوفله پخته شده است یا نه؛ یک چنگال را آهسته میان سوفله فرو ببرید اگر چیزی به چنگال نچسبید سوفله آماده است و اگر خام بود و به چنگال از محتویات سوفله چسبید، یک ربع دیگه بگذارید در فر بماند تا کامل پخته شود. 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها