haraj logo
جستجو

خورشت قارچ و مرغ

مواد لازم :
پیاز : 1 عددنمک فلفل زردچوبه : مقدار کافیروغن مایع : مقدار کافیزعفران دمکرده : مقدار کافیارد : ا قاشق غذاخوریشیر : 1 لیوانکره : 50 گرمقارچ : 400 گرمسینه مرغ : 400 گرمابلیمو : مقدار کافیرب گوجه فرنگی : 1 قاشق غذاخوری

قارچ در واقع نوعی خوراکی  خوشمزه و مفید و سرشار از پروتئین است که با ان غذاهای مختلف و خوشمزه ای مثل خوراک ها- خورشت ها- غذاهای فست فودی و... قابل تهیه است. در این میان این تنوع غذایی، یکی از خورشت های خوشمزه که با قارج درست می شود و بسیار سریع و راحت و در زمان اندک قابل تهیه است و برای کسانی که وقت اشپزی ندارند گزینه مناسبی است، خورشت قارچ است.

این خورشت خوشمزه هم با گوشت مرغ و هم با گوشت خورشتی  تکه ای و یا حتی با گوشت قل قلی قابل تهیه است. این خورشت لذیذ برای وعده غذایی ناهار و همراه با برنج گزینه مناسبی است. در اینجا طرز تهیه خورشت قارچ و مرغ را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کنید و از خوردن ان لذت ببرید.


ابتدا و برای شروع تهیه این خورشت خوشمزه، 1 عدد پیاز را با اب می شوریم و پوست پیاز و  سر و ته پیاز را با چاقو جدا می کنیم. سپس پیاز را به صورت ریز و نگینی خرد می کنیم. داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و وقتی روغن خوب داغ شد پیازهای نگینی را در روغن تفت می دهیم تا طلایی و سبک و کم حجم شود. سپس کمی زردچوبه نیز به پیاز در حال تفت دادن اضافه می کنیم تا بوی زردچوبه بلند شود..

خورشت قارچ و مرغ


سپس در ادامه در این مرحله 400 گرم سینه مرغ را با اب خوب می شوریم و ان را ابکش می کنیم و وقتی اب ان خوب ریخت با چاقو سینه مرغ را ریز و خرد می کنیم.سپس سینه مرغ خرد شده را در تابه با پیازها تفت می دهیم تا رنگ گوشت  مرغ تغییر کند.

خورشت قارچ و مرغ


سپس در ادامه در این مرحله  برای پختن مرغ، نصف استکان اب را همراه نمک و فلفل  به مقدار کافی به مرغ خرد شده و تفت داده در مرحله قبل اضافه می کنیم و زیر شعله گاز را کم می کنیم و اجازه می دهیم مرغ بپزد و نرم شود.


سپس در ادامه در این مرحله 400 گرم قارچ را با اب می شوریم  و ان را ابکش می کنیم و وقتی اب قارچ ریخته شد، با چاقو ان را به صورت ورقه ای برش می زنیم و قارج را همراه با ابلیمو مخلوط می کنیم (ابلیمو کمک می کند تا قارچ سیاه نشود و رنگ ان روشن باقی بماند). سپس در یک تابه روغن مایع ریخته و تابه را روی حرارت می گذاریم و وقتی روغن داغ شد قارچ را در تابه تفت می دهیم تا اب قارج خشک شود.

خورشت قارچ و مرغ


سپس در ادامه در این مرحله قارچ تفت داده در مرحله قبل  را به تابه مرغ خرد شده اضافه می کنیم و با ان مخلوط می کنیم.


سپس در ادامه در این مرحله یک سس خوشمزه برای این خورشت تهیه می کنیم و برای این منظور داخل یک قابلمه 50 گرم کره را می ریزیم و ان را روی حرارت می گذاریم تا کره اب شود و سپس 1 قاشق غذاخوری ارد را به کره اضافه می کنیم و ارد را با کره مخلوط می کنیم.سپس 1 لیوان شیر را به تابه اضافه می کنیم و مواد را مرتب هم می زنیم تا یکدست شود و گلوله نشود. سپس نمک و فلفل را  به مقدار کافی به سس  تهیه شده اضافه می کنیم تا مزه دار شود. 


سپس در ادامه در این مرحله مقداری زعفران دمکرده و 1 قاشق رب گوجه فرنگی به سس مرحله قبل اضافه می کنیم و هم می زنیم و سپس ان را از روی حرارت بر می داریم.


سپس در ادامه در این مرحله سس تهیه شده در مرحله قبل را روی مرغ و قارچ  داخل تابه می ریزیم و با انها مخلوط می کنیم. اکنون غذای ما اماده است. خورشت را در ظرف مناسب می ریزیم و ان را برای ناهار همراه با برنج  و سبزی خوردن و سالاد شیرازی و...میل می کنیم.نوش جان.

خورشت قارچ و مرغ

آخرین آموزش ها
برترین ها