haraj logo
جستجو

سالاد سبز چند مغز با کروتان

 

مواد لازم :
مغز دانه ی آفتابگردان 2 قاشق سوپخوریسیر تازه 1 حبه کوچکروغن زیتون 3 قاشق سوپخوریسرکه سفید یا قرمز 1 قاشق سوپخوریخردل 1 قاشق چایخوریعسل 1 قاشق چایخوریآووکادو 1 تا 2 عددمخلوط آروگولا (منداب)، شاهی و اسفناج ( یا هر مخلوط سبزی دلخواه) 150 گرمنان کروتان (نان سوخاری تکه تکه شده)نمک و فلفل سیاه تازه ساییده شده

مدت زمان آماده سازی : ۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۱۰ دقیقه

زمان کل : ۱۵ دقیقه

برای : ۴ نفر

تصویر

 سالاد سبز چند مغز با کروتان

 

 

عکس

 

این سالاد با هر غذایی جور درمی آید. من از کروتان حاضری استفاده کردم تا کارها ساده تر شود اما اگر بخواهید می توانید خودتان مکعب های مزه دار شده ی نان را با کمی روغن در دمای 200 درجه سانتیگراد برشته کنید تا طلایی و ترد شود.

 

عکس

 

طرز تهیه: تخم آفتابگردان را در ماهیتابه ای ریخته و روی شعله ی ملایم چند دقیقه حرارت دهید، تا زمانی که تُست شود و جلزولز کند. آن را در بشقابی ریخته و بگذارید سرد شود. سیر را له کرده در کاسه یا شیشه ی کوچکی بریزید. به آن روغن، سرکه، خردل، عسل، کمی نمک و فلفل اضافه کنید. این مواد را با هم مخلوط کرده تا وینیگرت (سس سرکه) غلیظی بدست آید.

 

آووکادو را نصف کنید، هسته ی آن را در آورده و پوست آن را بگیرید. اگر می خواهید این کار را از قبل انجام دهید، کمی آب لیمو روی برش های آووکادو بریزید تا سیاه نشوند. سپس آن را با کیسه فریزر بپوشانید و در یخچال بگذارید.

 

سبزی ها را در کاسه بزرگی ریخته و آووکادو، کروتان و مغز تخمه های خنک شده را به آن اضافه کنید، سس را روی آن بریزید. آنقدر سس بریزید که همه ی مواد پوشانده شوند و سپس بلافاصله آن را سرو کنید.

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها