haraj logo
جستجو

کیک مافین

 

مواد لازم :
آرد 1 و 1/2 لیوانشکر 1 و 1/2 لیوانکره 170 گرمپودر قهوه 2 قاشق چایخوریجوش شیرین 1 و 1/2 قاشق چایخوریپودر کاکائو 1/2 لیوان تخم مرغ 2 عددخامه ترش یا ماست 1/2 لیوان نمک 1/2 قاشق چایخوری اسانس وانیل چند قطره

مدت زمان آماده سازی : ۱۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۵ دقیقه

زمان کل : ۴۰ دقیقه

برای : ۸ نفر

تصویر

مافین قهوه و شکلات

 

عکس

 

طرز تهیه : پودر قهوه را با 3/4 لیوان آب سرد مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید ، پس از اینکه به جوش آمد از روی حرارت بردارید و پودر کاکائو و کره را به آن اضافه و مخلوط کنید ( میتوانید به جای کره از 3/4 لیوان روغن جامد ذوب شده استفاده کنید ).

 

 آرد ، شکر ، جوش شیرین و نمک را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید سپس سس قهوه و شکلات را به آن اضافه و مخلوط کنید تا یکدست شود.

 

تصویر

 

تخم مرغ ها ، اسانس وانیل ، خامه ترش یا ماست را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید ، سپس این مواد را به مایه شکلاتی اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا مایه کیک یکدست شود ( تا اندازه ای هم بزنید که مواد مخلوط شوند ).

 

تصویر

 

به اندازه 3/4 هر قالب از مایه کیک بریزید و به مدت 15 20 دقیقه درون فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است قرار دهید.

 

پس از اینکه کیک ها اماده شد از فر خارج کنید و  اجازه دهید کیک ها خنک شوند سپس با خامه ، شکلات ذوب شده و تزیین و سرو کنید.

 

نکته ها : میتوانید مقدار کاکائو و قهوه کیک را بنابر سلیقه تان کمتر یا بیشتر کنید ، میتوانید از به جای قهوه از نسکافه هم استفاده کنید ، در صورت تمایل میتوانید مقداری گردوی خرد شده داخل مایه کیک بریزید.

طرز تهیه سالاد کلم بروکلی و سیب

 

آخرین آموزش ها
برترین ها