haraj logo
جستجو

ژله موزاییکی

مواد لازم :
پودر ژله : 4 بستهورق ژلاتین : 10 عددشیر : 1 پیمانهشکر : 5 قاشق غذاخوریوانیل : مقدار کافیخامه : 1 پیمانه

دسرها انواع مختلفی دارند و شاید یکی از شناخته شده ترین و ساده ترین انواع دسرها که تقریبا در همه مهمانی ها به راحتی درست می شود و وجود دارد ژله است .این دسر خوشمزه یکی از دسرهای محبوب و خوشمزه و پر طرفدار در بین همه گروههای سنی است که به شکلهای مختلف درست میش ود و با طعمهای مختلف و رنگهای گوناگون در بازار فروخته می شود. تهیه ژله به شکلها و مدلهای مختلفی انجام می شود و از ژله ساده گرفته تا ژله تزریقی و ژله چند رنگ و ژله خرده شیشه و ...همه و همه  از مدلهای متنوع تهیه ژله می باشدکه همه انواع ان بسیار خوشمزه و پر طرفدار هستند.

در این مطلب طرز تهیه ژله موزاییکی یا ژله خرده شیشه را برایتان می نویسم  که یک نوع زیبا و شیک از ژله و مناسب برای مهمانی ها و مجالس است و طرز تهیه راحتی دارد و با کمی صبر و حوصله به آسانی قابل تهیه است .در تهیه این دسر خوشمزه از پودر ژله و شیر و خامه و شکر و ورق ژلاتین و وانیل استفاده می شود و امیدوارم این ژله را در منزل تهیه کرده و آن را بعنوان یک دسر مجلسی برای مجالس و مهمانی ها استفاده کنید.این ژله شامل ژله های رنگی بسته و برش خرده و رنگی است که ان را داخل قالب می ریزند و روی انها و داخل قالب را با شیر و یا بستنی و یا ژله آلوورا پر می کنند.


ابتدا و برای شروع تهیه ژله موزاییکی ؛ 4 رنگ و طعم مختلف پودر ژله که با هم متضاد باشند و رنگشان ترجیحا تیره باشد را انتخاب می کنیم و هر بسته پودر ژله را با 3/4 پیمانه اب جوش حل می کنیم تا کاملا بطور یکنواخت پودرها در اب جوش حل شود.سپس به ان 1/2 پیمانه اب سرد اضافه می کنیم و با ان مخلوط می کنیم.هر طرف ژله را داخل یخچال برای مدت 6 ساعت قرار می دهیم تا ژله ها ببندد و خودش را بگیرد( حتما از مقدار کمتری اب در این روش استفاده می شود تا ژله سفت تر باشد ).

ژله موزاییکی


سپس در ادامه در این مرحله ، وقتی ژله ها بست و سفت شد، انها را از یخچال بیرون می اوریم و با چاقو به اندازه های یکسان انها را می بریم و زله های بریده شده و خرد شده را با هم قاطی می کنیم و انها را داخل یک قالب ژله با شکل مورد نظر می ریزیم.

 


سپس در ادامه در این مرحله کرم ژله را تهیه می کنیم ، برای این منظور 1 پیمانه شیر و 5 قاشق غذاخوری شکر را داخل یک قابلمه می ریزیم و قابلمه را روی گاز قرار داده و زیر ان را روشن می کنیم و سپس شکر را هم می زنیم تا در شیر حل شود و کاملا یکدست شود.سپس قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و به ان 1 پیمانه خامه و وانیل را اضافه می کنیم و ان را هم می زنیم تا با شیر مخلوط شوند.


سپس در ادامه در این مرحله ، 10 ورق ژلاتین را داخل یک قابلمه می ریزیم و کمی روی انها اب می ریزیم و قابلمه را روی بخار کتری می گذاریم تا ورقه های ژلاتین نرم و باز شود.سپس ان را به مخلوط مواد داخل قابلمه در مرحله قبل ( مخلوط شیر ولرم و شکر و خامه و وانیل) اضافه می کنیم ( در صورت تمایل می توان بجای ورق ژلاتین از پودر ژلاتین استفاده کرد ).


سپس در ادامه در این مرحله ، کرم تهیه شده در مرحله پیش را روی ژله های خرد شده و داخل قالب می ریزیم و قالب ژله را برای مدت 5 ساعت و یا بیشتر داخل یخچال می گذاریم تا کرم ببندد و ژله آماده شود.


سپس در ادامه در این مرحله ، وقتی ژله بست ان را در ظرف اب جوش برای چند دقیقه می گذاریم تا ژله ما به راحتی از قالب جدا شود و سپس ژله را در ظرف مورد نظر بر می گردانیم.ژله مورد نظر را بعنوان یک دسر خوشمزه برای مجالس و مهمانی ها و سر میز غذا قرار می دهیم و بعد ار غذا ان را میل می کنیم.نوش جان

 ژله موزاییکی

آخرین آموزش ها
برترین ها