haraj logo
جستجو

پنکیک مراکشیبغریر

پنکیک مراکشی(بغریر) با تمام پنکیک هایی که تاکنون دیده اید متفاوت است. این پنکیک که به پنکیک هزار سوراخ نیز معروف است با ظاهر جالب و شربت کره عسلی، انتخابی عالی برای صبحانه یا عصرانه است. در مراکش این پنکیک را معمولا هنگام افطار نیز میل می کنند.

مواد لازم :
آب گرم(دمای 46 درجه سانتیگراد) 1 فنجانمخمر خشک فعال 1/2 قاشق چایخوریشکر 1/2 قاشق چایخوریشیر 1 فنجانآرد ساده 1 فنجانآرد سمولینا 1 فنجانتخم مرغ 2 عددبکینگ پودر 2 قاشق چایخورینمک 1 قاشق چایخوریکره 6 قاشق غذاخوریعسل 3/4 فنجانعرق بهار نارنج (اختیاری) 1 قاشق چایخوری

مدت زمان آماده سازی : ۴۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۵ دقیقه

زمان کل : ۶۵ دقیقه

برای : ۶ نفر

ارزش غذایی: 454 Calories

عکس

 

پنکیک مراکشی(بغریر)

 

طرز تهیه: آب گرم، مخمر و شکر را در کاسه همزن بریزید و بدون هم زدن آن را 5 دقیقه به حال خود رها کنید تا مخمر عمل کند و شروع به کف کردن کند. سپس شیر، آرد ساده، آرد سمولینا، تخم مرغ، بکنیگ پودر و نمک را اضافه کنید. ترکیب را حدود 1-2 دقیقه با همزن بزنید تا خمیری یکدست و روان حاصل شود. اجازه دهید خمیر به مدت 30 دقیقه داخل کاسه باقی بماند.

 

برای تهیه شربت مخصوص پنکیک، کره، عسل و بهار نارنج را شیرجوش بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا کره آب شود و مایه شروع به جوشیدن کند. سس را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید تا خنک شود.

 

ماهیتابه نچسبی را روی حرارت متوسط قرار دهید. خمیر پنکیک را مجددا چند ثانیه هم بزنید تا روان و یکدست شود. زمانی که ماهیتابه داغ شد با ملاقه مقداری از خمیر بردارید و داخل ماهیتابه بریزید. پنکیک را حدود 3 دقیقه بپزید تا روی پنکیک شروع به حباب زدن کند و خمیر حالت نرم و شل نداشته باشد. نیازی به برگرداندن و پختن طرف دیگر پنکیک نیست. به همین ترتیب تمام پنکیک ها را آماده کنید. بعد از هر 3 یا 4 پنکیک، خمیر را کمی هم بزنید تا مجددا حالت نرم و یکدست پیدا کند.

پنکیک نخودچی

 

تصویر

هنگامی که پنکیک ها هنوز داغ هستند آنها را با فاصله از هم داخل ظرف بچینید. چون اگر مانند پنکیک عادی، آن ها را روی هم قرار دهید ممکن است بهم بچسبند.  پنکیک ها را در ظرف سرو بچینید و به مقدار لازم از شربت روی هر پنکیک بریزید و بعد این پنکیک های خوشمزه را بصورت گرم نوش جان کنید.

 

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها