haraj logo
جستجو

کباب مرغ مراکشی

مواد لازم :
سینه مرغ : 5 عددفلفل قرمز : 2 قاشق چایخوریروغن زیتون : 6 قاشق غذاخوریآبلیمو : 4 قاشق غذاخوریسیر : 3 حبهگشنیز : 2 قاشق غذاخوریجعفری : 2 قاشق غذاخوریپودر زیره : 1 قاشق چایخورینمک : 2 قاشق چایخوریتخم گشنیز : 1 قاشق چایخوری

برای تهیه این غذای خوشمزه، ابتدا باید سینه ی مرغ را از هرگونه استخوان یا چربی اضافه ای  پاک کنید. سپس آن را از عرض به 3 یا حتی 4 تکه تقسیم کنید. اما مهم تر از هرچیز آماده کردن سس این غذای بی نظیر و لذیذ است برای اینکار آبلیمو، روغن زیتون، سیر، پودر زیره سبز، پودر تخم گشنیز، پودر فلفل قرمز و نمک را داخل غذاساز بریزید و هم بزنید تا یکدست شود. برای بهتر میکس شدن این مواد کمی آب جوش به آن اضافه کنید. پس از مخلوط شدن مواد، گشنیز و جعفری خرد شده را اضافه کنید. حالا یک سس کباب مراکشی فوق العاده در اختیار دارید آن را داخل کاسه ­ای بریزید.

سپس ورقه ­های مرغ را به سس آغشته کنید و خوب مخلوط نمایید، باید به این ترکیب فوق العاده 4 ساعت  فرصت دهید تا طعم هایش با هم حسابی مخلوط شوند. برای این کار روی کاسه را با سلفون بپوشانید و در یخچال استراحت دهید تا گوشت مرغ کاملاً مزه دار شود.

بعد از این مدت مرغ ها را از داخل سس خارج کنید و داخل تابه ­ای که چرب کرده ­اید یا سینی مخصوص کباب کردن قرار دهید، و هر دو طرف آن را به خوبی سرخ کنید تا رنگ طلایی آن نمایان شود. پس از پخت کامل مرغ، آن را سرو کنید و با هل پلو میل نمایید.

کباب مرغ مراکشی

آخرین آموزش ها
برترین ها