haraj logo
جستجو

مانی پلو

مانی پلو از غذاهای محلی شهر دامغان در استان سمنان است. این پلوی فوق العاده لذیذ رنگ و آب زیادی دارد و بسیار وسوسه برانگیز است. در تهیه مانی پلو از لپه، رشته پلویی، زرشک و کشمش استفاده میشود. معمولاً همراه این غذا گوشت یا گاهی مرغ تفت داده شده با پیاز استفاده میشود. شما میتوانید ترکیبات این پلوی خوشمزه را به سلیقه خود کمی تغییر دهید. مثلاً میتوانید کشمش را حذف و مقداری خلال بادام اضافه کنید. مانی پلو همراه با ته دیگ چرب و نرم و ماست یا سالاد عالی میشود.

مواد لازم :
برنج 3 پیمانهلپه 1 پیمانهزرشک 100 گرمکشمش پلویی 200 گرمرشته پلویی 200 گرمپیاز 1 عدد بزرگگوشت خورشتی (گوسفند یا گوساله) 300 گرمزعفران دم کرده 1/4 پیمانهنمک، فلفل و زردچوبه به میزان لازمروغن به میزان لازمبرای ته دیگ:برنج پخته 1 پیمانهماست چکیده 2 قاشق غذاخوریتخم مرغ 1 عددزعفران دم کرده 2 قاشق غذاخوریکره برای چرب کردن کف قابلمه

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۳۵ دقیقه

زمان کل : ۶۰ دقیقه

برای : ۶ نفر

ارزش غذایی: 525 Calories

تصویر

 

طرز تهیه مانی پلو:

 

مرحله اول:

پیاز را خلالی خرد کنید و در مقداری تابه تفت بدهید تا خوب سرخ شود. وقتی شروع به طلایی شدن کرد کمی زردچوبه اضافه کنید و به تفت دادن ادامه بدهید تا ترد و طلایی تیره شود. سپس گوشت خورشتی را اضافه کنید و روی شعله متوسط حرارت بدهید تا رنگ آن تغییر کند و دیگر صورتی رنگ نباشد. کمی زردچوبه، نمک و فلفل هم به گوشت اضافه کنید. پس از یکی دو دقیقه تفت دادن، 2 پیمانه آب بریزید و درب تابه را بگذارید تا گوشت پخته شود.

 

مرحله دوم:

لپه را که از قبل حداقل دو ساعت خیسانده و آبش را چند بار عوض کرده اید همراه با دو پیمانه آب و قدری نمک بپزید.

 

مرحله سوم:

یک قابلمه را تا حدود 2/3 پر از آب کنید و بگذارید بجوشد. برنج شسته شده را در آب جوش بریزید. 3-4 دقیقه قبل از پخت کامل برنج رشته و لپه پخته و آبکش شده را به آن اضافه کنید. بعد از این که مواد دو سه دقیقه دیگر روی حرارت ماندند آنها را آبکش کنید.

طرز تهیه قطاب گوشتی

 

مرحله چهارم:

کف قابلمه کره و مقداری روغن بریزید (روغن از سوختن کره جلوگیری میکند). مواد لازم ته دیگ یعنی، یک پیمانه برنج، دو قاشق ماست چکیده، یک عدد تخم مرغ و دوقاشق زعفران دم کرده را با کمی نمک و فلفل مخلوط کنید و به صورت فشرده کف قابلمه پهن کنید (مایه تهدیگ نباید خیلی سفت یا خیلی شل باشد). سپس برنج مخلوط را روی آن بریزید و بگذارید دم بکشد.

 

مرحله پنجم:

کشمش و زرشک را جداگانه با کمی روغن تفت بدهید. برنج دم کشیده را با زعفران مخلوط کنید و موقع کشیدن لا به لای آن زرشک و کشمش بریزید و مقداری را برای تزیین کنار بگذارید. در آخر روی پلو را با مخلوط گوشت و پیاز داغ، کشمش و زرشک تزیین کنید.

 

عکس

 

نکته ها:

1- اگر لپه را زود به برنج اضافه کنید لعاب می اندازد و دانه های برنج شما بعد از دم کشیدن به هم میچسبد.

2- مانی پلو را بدون گوشت هم میتوانید تهیه کنید.

3- بهتر است لپه را از شب قبل خیس کنید تا نفخ آن گرفته شود.

4- در صورت تمایل میتوانید موقع دم کردن برنج  1 قاشق چایخوری زیره سیاه روی آن بریزید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها