haraj logo
جستجو

پلو مرغ قالبی با ته دیگ سیب زمینی

مواد لازم :
سیب زمینی : 2 عددبرنج : 2 پیمانهسینه مرغ : 1 عددپیاز : 1 عددکشمش پلویی : 2/3 پیمانهروغن سرخ کردنی : نصف استکاننمک و فلفل : به مقدار لازمزردچوبه : به مقدار لازمکره : 40 گرم

به نام خدا

 سلام به هاراجی های خوش سلیقه ... و هنرمند...


ابتدا برنج را 5 الی 6 ساعت قبل از پختن باید در داخل ظرف پر از آبی بریزیم و دو قاشق چای خوری نمک اضافه کرده و هم بزنیم تا نمک کاملا در آب حل شود و برنج خیس بخورد تا بعد از پخت سفید تر و نرم تر شود.


یکی از سیب زمینی ها را پوست گرفته و به صورت نگینی خرد می کنیم و در داخل آبکشی ریخته و تمیز شسته و بعد آماده کنار می گذاریم.


پیاز را پوست می گیریم و تمیز شسته و بعد در داخل قابلمه مناسبی خیلی ریز خرد می کنیم و سه قاشق غذا خوری روغن سرخ کردنی اضافه می کنیم و آن را روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم و تفت می دهیم تا پیاز از خامی درآمده و نرم سبک شود.


حال در ادامه بعد از این که کمی سرخ شد مقداری نمک و فلفل زرد چوبه اضافه می کنیم و هم می زنیم ادویه ها از خامی در آیند سپس گوشت مرغ شسته شده را اضافه می کنیم و با فاصله زمانی دو الی سه دقیقه پشت و رو می کنیم تا رنگ گوشت تغییر کرده و کمی سرخ شود.


سپس یک لیوان آب اضافه می کنیم وقتی شروع به جوشیدن کرد درب قابلمه را گذاشته و حرارت را ملایم می کنیم تا گوشت مرغ آرام آرام پخته شود.

 

 بعد در این فاصله زعفران را در داخل هاونگ می ریزیم و آن را ساییده تا پوره شود بعد زعفران ساییده شده را در داخل ظرف درب داری می ریزیم و آب جوش را اضافه می کنیم و ظرف را روی حرارت بخار آب گذاشته تا دم بکشد.


سه قاشق غذا خوری روغن سرخ کردنی را در داخل تابه مناسبی می ریزیم و سیب زمینی خرد شده را اضافه کرده و آن را روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم و تفت می دهیم مقداری نمک و زرد چوبه می پاشیم تا مزه دار و خوش رنگ شود تقریبا به مدت 3 الی 4 دقیقه درب تابه را می گذاریم تا سیب زمینی مغز پخت و سرخ شود.


بعد از این که گوشت مرغ پخته شد آن را ریش ریش می کنیم و در داخل ظرف اولیه خودش می ریزیم و یک سوم زعفران دم کرده را اضافه نموده و 20 گرم کره را نیز اضافه می کنیم سپس هم می زنیم و به مدت 5 دقیقه تفت می دهیم تا گوشت مرغ کاملا مزه دار شود.


 حال سیب زمینی سرخ شده را نیز به مواد مخلوطی گوشت مرغ ریش ریش شده اضافه می کنیم و مواد را زیر و رو کرده و هم می زنیم تا کاملا با هم مخلوط شوند اکنون مایه پلو آماده شد حرارت را خاموش می کنیم.

 

5 الی 6 لیوان در داخل قابلمه ای می ریزیم و آن را روی حرارت زیاد می گذاریم بعد برنج خیس خورده را اضافه می کنیم وقتی برنج کمی مغزش خام بود آبکش کرده و حدودا یک سوم آنرا با زعفران دم کرده مخلوط می کنیم.

پلو مرغ قالبی با ته دیگ سیب زمینی

 

سیب زمینی دوم را به شکل حلقه ای برش زده و کف قابلمه که دو قاشق غذا خوری روغن سرخ کردنی ریخته ایم را می چینیم و کمی نمک می پاشیم.

 

اول برنج زعفرانی را می ریزیم و بعد نصف مایه پلو را اضافه می کنیم سپس برنج ساده را لایه به لایه با مایه پلو اضافه می کنیم و در نهایت قابلمه را 45 دقیقه روی حرارت متوسط پایین دم می گذاریم.


در این فاصله کشمش پلویی را با 20 گرم کره تفت می دهیم.

 بعد از زمان مقرر حرارت را خاموش کرده و بعد از 10 دقیقه قابلمه را برعکس می کنیم و پلو مرغ قالبی را با کشمش پلویی تزیین می کنیم.

نوش ... جان ...

پلو مرغ قالبی با ته دیگ سیب زمینی

آخرین آموزش ها
برترین ها