haraj logo
جستجو

ترشی مخلوط

مواد لازم :
گل کلم : 1/2 عددهویج : 5 عددکرفس : 10 شاخهفلفل دلمه ای قرمز : 2 عددزیتون : 1.5 پیمانهفلفل سرانو : 4 عدداورگانو : 3 قاشق چایخوریتخم گشنیز : 3 قاشق چایخوریتخم خردل زرد : 1.5 قاشق چایخوریتخم رازیانه : 1.5 قاشق چایخوریدانه فلفل سیاه : 1.5 قاشق چایخوریفلفل چیلی قرمز خرد شده : 1.5 قاشق چایخوریبرگ بو : 6 عددسیر : 9 حبهروغن زیتون : 6 قاشق غذاخوریسرکه سفید : 4 پیمانهتخم کرفس : 1 قاشق چایخورینمک : به مقدار لازمآب : به مقدار لازم

به نام خدا

سلام به هاراجی های کد بانو ... و خوش سلیقه ...


 ابتدا گل کلم را زیر شیر آب گرفته و تمیز می شوییم و قسمت های روی سطح بیرونی اگر سیاه و خرابی داشت با چاقو جدا می کنیم سپس آن را در اندازه متوسط خرد می کنیم و آماده در داخل ظرفی می ریزیم و کنار می گذاریم.


هویج را تمیز شسته و آن ها را در اندازه های نگینی متوسط خرد می کنیم و در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و آماده کنار می گذاریم.


شاخه های کرفس را تمیز شسته و آن ها را خرد می کنیم و در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


فلفل دلمه ای های قرمز را تمیز شسته و آن ها را خرد می کنیم و در داخل ظرفی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


 زیتون ها را از وسط نصف می کنیم و هسته آن ها را جدا کرده و خود زیتون ها را به صورت حلقه ای خرد می کنیم و در داخل ظرفی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


فلفل های سرانو را تمیز شسته و آن ها را به صورت حلقه ای خرد می کنیم و در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


حال در ادامه همه سبزیجات خرد شده را در داخل ظرف استیل بزرگی می ریزیم و به اندازه یک چهارم پیمانه نمک روی آن ها می پاشیم و سپس آب را تا جایی که کاملا روی آن ها را بپوشاند می ریزیم و می گذاریم یک شب تا صبح خیس بخورند.

ترشی مخلوط

 

سیر ها را در داخل ظرف پر از آبی می ریزیم و 15 الی 20 دقیقه صبر می کنیم تا خیس بخورند.

( این کار باعث می شود که راحت تر و زود تر پوست آن ها گرفته شود ).

بعد پوست آن ها را می گیریم و تمیز شسته و در داخل ظرفی می ریزیم و آماده کنار می گذاریم.


 شیشه های مورد نظر برای ترشی مخلوط را تمیز می شوییم و داخل آن ها را کاملا خشک می کنیم سپس در داخل شیشه ها ادویه ها را باید در اندازه های مساوی تقسیم کنیم و بریزیم.


 ما شش شیشه داریم که در داخل هر شیشه یک برگ بو می گذاریم و اورگانوی خشک و تخم گشنیز را به اندازه یک دوم قاشق چای خوری می ریزیم.


 حال در ادامه تخم خردل زرد و تخم رازیانه و دانه فلفل سیاه و فلفل چیلی قرمز خرد شده را هر کدام به اندازه یک چهارم قاشق چای خوری اضافه می کنیم.


حال تخم کرفس را در هر شیشه به اندازه یک ششم قاشق چای خوری اضافه می کنیم.

ترشی مخلوط


در داخل ظرف مناسبی چهار پیمانه آب را می ریزیم و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم وقتی که به جوش آمد سرکه سفید را اضافه می کنیم و هم می زنیم تا کاملا با هم ترکیب شوند.


به اندازه دو قاشق چای خوری نمک را اضافه می کنیم و هم می زنیم تا نمک در محلول حل شده و کاملا با مواد ترکیب شود وقتی یه جوش زد حرارت را خاموش می کنیم و آماده کنار می گذاریم.


حال در ادامه سبزیجات خیس خورده را در داخل آبکشی ریخته و زیر شیر آب می گیریم سپس در داخل شیشه ها به صورت مساوی تقسیم کرده و می ریزیم.


بعد در داخل هر شیشه یکی و نصفی سیر می گذاریم بعد محلول سرکه سفید و آب و نمک را با کمک قیف روی سبزیجات خرد شده اضافه می کنیم.


 در آخر روی هر کدام از آن ها یک قاشق غذا خوری روغن زیتون اضافه می کنیم و سپس درب شیشه ها را محکم می بندیم.

بهتر است شیشه های ترشی مخلوط دو روز در دمای اتاق نگه داشته شوند بعد دو هفته در یخچال بمانند سپس همراه غذا های پلویی و پاستا و ... در وعده های غذایی میل کنید.

نوش ... جان ...

ترشی مخلوط

آخرین آموزش ها
برترین ها