haraj logo
جستجو

کراستینی مخلوط

مواد لازم :
پنیر پارمسان : 100گرمپنیر چدار : 150گردو : 10 عددزیتون سیاه : 75 گرملیمو ترش : 1 عددگلابی : 1 عددکره : 60عسل : عسل3/4 پیمانهخردل : 2 قاشق چایخوریساقه کرفس : 1 عددکالباس : 8 تکهنان تست : 1 بسته

برای تهیه این پیش غذای خوشمزه به این ترتیب عمل کنید: ابتدا گریل را روشن کرده و بر روی حرارت متوسط قرار دهید تا گرم شود. بعد برش های نان تست را در زیر آن قرار دهید تا حسابی برشته و طلایی شوند.

آب یک عدد لیموی تازه را بگیرید و پوست آن رارنده کنید. چهار کاسه ی مناسب برای آماده و مخلوط کردن مواد تهیه کنید. در یکی از ظروف پنیر پارمسان رنده شده و 3 قاشق سوپخوری کره را به خوبی با هم مخلوط کنید. در ظرف دوم مخلوط 6 قاشق سوپخوری عسل شفاف و پنیر چدار ریز شده  را به کمک چنگال مخلوط کنید، طوری که مانند یک خمیر نرم، فرم بگیرد سپس کنار بگذارید. در ظرف دیگر مخلوط 3 قاشق سوپخوری عسل، خردل و 2 عدد گردو ریز شده را ترکیب کنید. در نهایت زیتون سیاه بدون هسته را با 1 قاشق سوپخوری عسل و آبلیمو به کمک دستگاه میکسر با هم  ترکیب کنید به طوری  که مخلوط نرم و یکدستی بدست آید، آن را در ظرف چهارم بریزید.

میتوانید با سلیقه خود هر یک از مخلوط‌های تهیه شده را بر روی نان‌های تست بمالید و نان‌های تست را به وسیله مخلوط‌های آماده شده بپوشانید. فقط دقت کنید روی تکه هایی که قرار است کالباس گوشت بگذارید حتما به جای عسل، کره بمالید و بعد با کالباس گوشت آنها بپوشایند. همانطور که میبینید، با مواد مختلف میتوان  کراستینی هایی با طعم های گوناگون درست کرد و با وسایل موجود و سلیقه خود آنها را تزئین کنید، مثلاً مخلوط زیتون وعسل و آبلیمو را که روی نان تست پخش کردید، با پوست لیمو رنده شده تزئین نمائید؛ یا مخلوط پنیر چدار و عسل را با ساقه ی کرفس که به نازکی برش داده اید، تزئین کنید. برای تزئین مخلوط پنیر پارمسان با کره، از یک بُرش گلابی سفت و پوست گرفته شده و یک نیمه گردو استفاده کنید. کراستینی‌های تهیه شده را در ظرف مخصوص سرو بچینید و نوش جان فرمایید.

کراستینی مخلوط

 کراستینی مخلوط

آخرین آموزش ها
برترین ها