haraj logo
جستجو

کیک مخلوط

 

مواد لازم :
آرد 1 لیوان هویج رنده شده 1 لیوان انبه خرد شده 1/2 لیوان گردو خرد شده 1/4 لیوان تخم مرغ 2 عدد  شکر 1/2 لیوان شکر قهوه ای 1/4 لیوان  بکینگ پودر 1 قاشق چایخوری پودر دارچین 1 قاشق چایخوری جوش شیرین 3/4 قاشق چایخوری روغن مایع 1/2 لیوان

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۳۵ دقیقه

زمان کل : ۶۰ دقیقه

برای : ۱۰ نفر

تصویر

 

کیک هویج و گردو و انبه

 

 

عکس

 

طرز تهیه : فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ؛ داخل کاسه ای شکر سفید ، شکر قهوه ای ، تخم مرغ ها ، روغن ، پودر دارچین و کمی نمک بریزید و با همزن بزنید تا مواد خوب مخلوط و یکدست شوند.

 

تصویر

 

آرد ، بکینگ پودر و جوش شیرین را مخلوط کنید و همراه با گردوی خرد شده و هویج رنده شده به مواد دیگر اضافه نمایید ، با قاشق مخلوط کنید تا مایه کیک یکدست شود سپس انبه های خرد شده را اضافه کنید ( دقت کنید انبه ها له نشوند ).

 

عکس

 

داخل قالب کیک کاغذ روغنی بیندازید و مایه کیک را داخل قالب بریزید ، قالب را داخل فری که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا کیک بپزد ( بسته به نوع فر دمای پخت ممکن است کمی بیشتر شود ) ، پس از پخت کیک را از فر خارج کنید و برش بزنید و سرو کنید.

 

نکته ها : میتوانید در کیک هویج و انبه به جای شکر قهوه ای از همان مقدار شکر سفید استفاده کنید ، میتوانید هم از انبه تازه و هم از انبه یخ زده استفاده کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها