haraj logo
جستجو

میرزاقاسمی گیلانی

مواد لازم :
بادمجان : 2کیلوسیر : 2حبهکره : 100گرمروغن : به مقدار لازمتخم مرغ : 2عددنمک و فلفل : به مقدار لازمزردچوبه : 1 قاشق چایخوریادویه کاری : 1 قاشق چایخوری

آموزش امروز میرزاقاسمی اصیل گیلان است که برخلاف بقیه میرزاقاسمی ها نه رب دارد نه گوجه و نه پیاز. فقط و فقط با سیر و بادمجان و تخم مرغ تهیه می شود و بسیار هم طعم خوبی دارد. امیدوارم امتحان کنید و لذت ببرید.


ابتدا بادمجان ها را شسته روی گاز یا زغال کباب کنید. به قدری که پوست بادمجان ها بسوزند و راحت با دست کنده شوند.

میرزا قاسمی گیلانی


پوست بادمجانها را گرفته سپس هر یک از آن ها را با چاقو به درازا چند برش می دهیم. (به هیچ وجه از میکسر یا گوشت کوب برقی استفاده نکنید چون مزه و بافت غذا عوض می شود.)


در تابه ای مقدار کمی روغن ریخته سیر ها را در آن خرد کنید و با زردچوبه سرخ کنید. (در صورت داشتن سیر سرخ شده همزمان به بادمجان در تابه اضافه کنید.) پس از سرخ شدن کامل سیرها بادجان ها را اضافه کنید.


نمک و فلفل و ادویه را به همراه نیمی از کره اضافه کنید و بگذارید تا نیم ساعت با شعله کم تفت بخورند. پس از نیم ساعت مابقی کره را اضافه کنید و اجازه دهید نیم ساعت دیگر در شعله کم بماند.

میرزا قاسمی گیلانی


سپس در تابه ای جدا با مقداری روغن تخم مرغ ها را سرخ کنید و روی غذایتان بگذارید و بگذارید همچنان غذا روی شعله کم بماند. این غذا هرچه بیشتر با شعله کم بپزد بهتر است. می توانید تخم مرغ ها را مستقیماً روی بادمجان ها بشکنید و بپزید. این کار سلیقه ای است.

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها