haraj logo
جستجو

خوراک میرزا قاسمی

مواد لازم :
بادمجان : 3 عددگوجه فرنگی : 1 عدد بزرگپیاز : 1 عددسیر : 3 حبهروغن : 3 قاشق غذا خوریتخم مرغ : 2 عددنمک و زردچوبه : به مقدار لازمروغن حیوانی : 1 قاشق مرباخوری

به نام خدا..سلام به هاراجی های خوش برخورد ... مهربون ...


 ابتدا بادمجان ها را در سیخ کباب فرو برده و روی حرارت متوسط گرفته تا پخته شوند باید بادمجان ها را زود به زود بچرخانید تا همه طرف کباب شود و مغز پخت شوند بعد پوست بادمجان ها را گرفته و درون ظرف مناسبی با گوشت کوب خوب له می کنیم و آماده کنار می گذاریم.

میرزاقاسمی


 بعد پیاز و سیر را پوست گرفته شسته و نگینی خرد می کنیم و در قابلمه مناسبی ریخته و روغن را اضافه کرده و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم وقتی کمی نرم شد نمک و زرد چوبه را اضافه کرده و تفت می دهیم تا از خامی در آید بعد شعله حرارت را خاموش کرده.

میرزاقاسمی


 گوجه فرنگی را درون ظرف آب جوش انداخته می گذاریم 10 دقیقه بجوشد سپس در آورده صبر کنید خنک شود بعد خیلی راحت پوستش را گرفته و با رنده سیر پوره می کنیم و هم چنین یک عدد تخم مرغ را درون ظرفی خوب هم می زنیم تا زرده و سفیده تخم مرغ کاملا میکس شود.

میرزاقاسمی


 حال بادمجان را درون ظرف پیاز داغ آماده می ریزیم و روی حرارت با شعله متوسط گذاشته و روغن حیوانی را اضافه کرده و خوب هم می زنیم سپس گوجه فرنگی پوره شده و تخم مرغ زده شده را اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا مواد خوب مخلوط شوند بعد از روی حرارت برداشته و درون ظرف سرو ریخته و با نان میل کند.

نوش ... جان ...

میرزاقاسمی

میرزاقاسمی

میرزاقاسمی

آخرین آموزش ها
برترین ها