haraj logo
جستجو

میرزا قاسمی

میرزا قاسمی یکی از غذاهای اصیل خطه شمال ایران می باشد. ترکیب بادمجان کبابی، سیر، گوجه و تخم مرغ. بادمجان جزو صیفی جاتی ست که هر غذایی با آن لذیذ و خوشمزه می شود. غذاهایی که تم اصلی آن ها بادمجان می باشد بسیار محبوب و پر طرفدار هستند. مثل کشک بادمجان، خورشت بادمجان با مرغ و یا گوشت، دلمه بادمجان، بادمجان شکم پر و… همه این غذاها بسیار مجلسی بوده و برای سرو در مهمانی ها انتخاب بسیار مناسبی می باشند. در گیلان مرسوم است که میرزا قاسمی را همراه با کته شمالی سرو می کنند. پس می توان میرزا قاسمی را همراه با نان تازه و یا برنج کته آماده و نوش جان کرد. شاید شما در سفرهایتان میرزا قاسمی را در رستوران های محلی و با دستپخت بانوان هنرمند شمالی امتحان کرده باشید. و طعم بی نظیر آن در خاطرتان مانده باشد. و هوس یک میرزا قاسمی رستورانی با سبک محلی و اصیل کرده باشید. تهیه این غذا بسیار ساده می باشد. و شما می توانید با رعایت نکات طلایی طبخ میرزا قاسمی ، میرزا قاسمی گیلانی را در خانه و با دستپخت خودتان تهیه کنید. ما در این دستور تمام نکات مهم طبخ این غذای شمالی لذیذ را برایتان آماده کرده ایم. امیدواریم این دستور تهیه میرزا قاسمی برایتان مفید، کامل و جامع باشد.

مواد لازم :
بادمجان 1 کیلوگرمگوجه فرنگی 4 عددسیر 3 الی 4 حبهتخم مرغ 3 عددزردچوبه به مقدار لازمنمک به مقدار لازمفلفل به مقدار لازمرب گوجه فرنگی(دلخواه) 1 قاشق غذاخوریکره به مقدار لازم

مدت زمان آماده سازی : ۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۵ دقیقه

زمان کل : ۳۰ دقیقه

برای : ۴ نفر

تصویر میرزا قاسمی

 

طرز تهیه میرزا قاسمی

 

مرحله اول:

ابتدا بادمجان ها را کبابی کنید. پوست آن ها را جدا کرده، ساتوری خرد کنید. سیر ها را ریز خرد کنید و یا رنده کنید. گوجه فرنگی ها را بسیار نازک پوست بگیرید و رنده کنید. می توانید به ابعاد کوچک مکعبی آنها را خرد کنید.

 

تصویر

عکس

 

مرحله دوم:

در تابه ای کمی کره بریزید، روی حرارت قرار دهید. وقتی کره ذوب شد سیر های خرد شده و یا رنده شده را درون تابه بریزید، زردچوبه را اضافه کنید و تفت دهید. سپس بادمجان های کبابی و ساتوری شده را به سیر ها اضافه کنید. برای مدت 20 دقیقه بادمجان ها را به همراه سیر تفت دهید تا بادمجان ها خوب طعم بگیرند و کمی سرخ شوند.

 

مرحله سوم:

در نهایت گوجه فرنگی های رنده شده را به مواد درون تابه اضافه کنید. نمک و فلفل را نیز در این مرحله اضافه کنید. در تابه را بگذارید و حرارت را کم کنید. تا مخبلوط این مواد باهم خوب جا بیفتد. و آب گوجه فرنگی گرفته شود. می توانید در صورت تمایل 1 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی خانگی و یا آماده را به مواد اضافه کنید.

طرز تهیه راتاتویی (فرانسه)

 

عکس

 

مرحله چهارم:

در آخر مواد درون تابه را به یک سمت هدایت کنید و گوشه ای از تابه را خالی بگذارید. 2 عدد از تخم مرغ ها را درون آن فضا بشکنید و هم بزنید. بعد از اینکه تخم مرغ ها کمی خودشان را گرفتند، تخم مرغ های هم زده را با بقیه مواد مخلوط کنید. میرزا قاسمی شما آماده می باشد. می توانید یک عدد تخم مرغ باقی مانده را درون یک قالب تخم مرغ بشکنید و بدون قاطی کردن زردی آن، فرصت دهید تا گرفته و پخته شود. و پس از سرو میرزا قاسمی در ظرف مناسب، سپس تخم مرغ آماده شده را برای تزئین روی آن قرار دهید.

 

عکس

 

شما می توانید میرزا قاسمی را مانند مردم خطه شمال همراه با کته، و یا با نان نوش جان کنید. میرزا قاسمی همراه با سبزی خوردن تازه، سیر ترشی، زیتون پرورده و چاشنی های خوشمزه دیگر بسیار لذت بخش خواهد بود.

  عکس  

نکته ها:

شما می توانید گوجه فرنگی ها را مانند بادمجان ها کباب کنید. پوست آن ها را جدا کرده و در نهایت رنده کنید. همچنین در روش دیگری، می توانید گوجه فرنگی ها را پس از شسته شدن، در آب در حال جوشیدن قرار دهید. پس از مدت 10 دقیقه آن ها را خارج کرده، پوست آن ها راحت تر جدا شده و کمی نیم پز می شوند. که در این صورت طبخ شما بسیار راحت تر می شود. بادمجان های مورد استفاده شما می توانند از نوع بادمجان قلمی و یا بادمجان دلمه باشند. بادمجان های دلمه نیز بعد از کباب شدن بسیار خوشمزه و لذیذ می شود.

برای تزیین میرزا قاسمی میتوانید از انواع قالب پلاستیکی ژله استفاده کنید.

خوشحال می شویم میرزا قاسمی را طبق دستور تهیه کرده. عکس آن را در صفحه اجتماعی اینستاگرام و با هشتگ میرزا-قاسمی-ایران-کوک به اشتراک بگذارید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها