haraj logo
جستجو

مینی چیز کیک کاپ کیکی

مواد لازم :
بیسکوییت : 1 پیمانهشکر : 1/2 پیمانهکره : 160 گرمپنیر خامه ای : 450 گرمخامه ترش : 1/2پیمانهتخم مرغ : 2 عددوانیل : 3 قاشق چایخوریتوت فرنگی : 1 پیمانهآبلیمو : 1/2 قاشق چایخوریشکر قهوه ای : 2 پیمانهخامه سنگین : 1 پیمانهنمک دریایی : به میزان لازم

 مینی چیز کیک نوعی کیک است که همان طور که از اسمش مشخص است در اندازه کوچک و مناسب یک نفر تهیه می شود.قالبی که برای این کیک استفاده می شود مافین است که گاهی داخل آن کاغذ نیز قرار می دهند. چون این کیک تزئین جالب تر و قشنگ تری نسبت به سایر کیک ها دارد برای همین برای در مهمانی بیشتر مورد توجه است.

مواد تشکیل دهنده مینی چیز کیک را می توانید به راحتی تغییر دهید و آنچه را دلخواه شماست در آن بگنجانید. اگر بخواهید بدون کاغذ آن را درست کنید موقع جدا کردن آن از قالب خواهید دید که لایه های چیز کیک به زیبایی قابل مشاهده است. انواعی از مینی چیز کیک ها در یخچال درست می شود که ما نمی خواهیم آن را آموزش دهیم چیزکیک ما در فر درست می شود و تمام مواد پخته شده و طعم به مراتب بهتری نسبت به چیزکیک یخچالی دارد.

در این آموزش اول طرز تهیه چیز کیک سپس تهیه سس کاراملی و در آخر سس توت فرنگی را آموزش خواهیم داد.


فر را روشن می کنیم و در دمای 162 درجه سلسیوس قرار می دهیم. در قالب مافین، قالب های کاغذی می گذاریم.


در یک کاسه بیسکویت آسیاب شده و 2 قاشق غذاخوری شکر را اضافه می کنیم. 4 قاشق غذاخوری کره را به روش بن ماری ذوب کرده و به مواد اضافه کرده و هم می زنیم. به وسیله کره بیسکویت باید کمی مرطوب شود ولی هنوز بافت خود را حفظ خواهد کرد.


مخلوط را تا نصفه در قالب ها می ریزیم و قالب را در فر می گذاریم تا حدودا 5-6 دقیقه در آن بپزد.

مینی چیز کیک کاپ کیکی


وقتی که زمان پخت تمام شد قالب را از فر خارج کرده و کنار می گذاریم تا خنک شود.


در ظرفی پنیر خامه ای را می ریزیم و با همزن برقی آن را هم می زنیم. 1/4 پیمانه شکر و خامه ترش و وانیل را اضافه می کنیم. تخم مرغ ها را دانه دانه در ظرفی جداگانه می شکنیم و به مواد اضافه می کنیم. مواد را با همزن خوب هم می زنیم و سعی می کنیم موادی را که به لبه کاسه آمده را با مواد مخلوط کرده و هم بزنیم.


بعد از خنک شدن قالب، از پنیر خامه ای تقریبا 2 قاشق غذا خوری روی هر قالب می ریزیم تا آن ها را پر کند.

مینی چیز کیک کاپ کیکی


قالب را در فر می گذاریم تا در زمان 20 دقیقه چیز کیک ها آماده شود. کاری که ما باید انجام دهیم این است که از پخته شدن کامل مخلوط پنیر خامه ای جلوگیری کنیم و نگذاریم تا زیاد بپزد و ترک بخورد.


بعد از آماده شدن مینی چیز کیک آن را در محیط قرار می دهیم تا سرد شود و بعد آن را با سس های توت فرنگی و کاراملی تزئین می کنیم.


در حین سرد شدن مینی چیز کیک سس توت فرنگی را آماده می کنیم. 2 قاشق شکر و آبلیمو را در تابه کوچکی می ریزیم. توت فرنگی را به مواد اضافه کرده و روی حرارت می گذاریم تا بپزد. در حین پخت به وسیله قاشق توت فرنگی ها له می کنیم. در آخر تابه را از روی گاز بر می داریم و کنار می گذاریم تا خنک شود.


مخلوط توت فرنگی را در مخلوط کن می ریزیم و پوره می کنیم و بعد آن را در ظرفی ریخته و در یخچال می گذاریم تا موقع سرو مینی چیز کیک ها استفاده کنیم.

مینی چیز کیک کاپ کیکی


شکر قهوه ای و 130 گرم کره و خامه سنگین و نمک دریا را در تابه می ریزیم. تابه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا مواد غلظت پیدا کند. تقریبا 8 دقیقه طول می کشد تا مواد آماده شود؛ در این مدت هرزگاهی آن را هم می زنیم. اگر سس به غلظت مناسب نرسید کمی شعله را زیاد می کنیم و هم می زنیم. ولی اگر این کار را هم نکردید بعد از گذاشتن آن در یخچال غلظت پیدا خواهد کرد.


وانیل را به مواد اضافه می کنیم و تابه را کنار می گذاریم تا سرد شود. مواد را در ظرفی می ریزیم و برای سرو چیزکیک استفاده می کنیم.

مینی چیز کیک کاپ کیکی

آخرین آموزش ها
برترین ها