haraj logo
جستجو

کرپ گوشت چرخ کرده

مواد لازم :
پیاز : 1 عددگوشت چرخ کرده : 200 گرمفلفل دلمه سبز : 1 عددگوجه فرنگی : 1 عددنمک فلفل زردچوبه : مقدار کافیروغن مایع : مقدار کافیتخم مرغ : 3 عدداب : 1/2 لیوانشیر : 1/2 لیوانارد : 1 لیوانپنیر پیتزا : 1/2 پیمانهقارچ : 100 گرم

کرپ در واقع نوعی نان نازک است که هم به صورت شیرین تههی می شود و برای تهیه دسرها استفاده می شود و هم به صورت معمولی و بدون شکر برای تهیه غذاها استفاده می شود.در تهیه غذا با خمیر کرپ ( خمیر کرپ را که با تخم مرغ و شیر و آرد درست می شود ) داخل خمیر را معمولا با موادی مانند مرغ و قارچ و یا گوشت و قارچ و فلفل دلمه و یا سبریجات و یا سوسیس و کالباس و ... پر می کنند و ان را در روغن سرخ می کنند و یا در ساندویچ میکر می گذارند و یا در فر می پزند.

در این مطلب طرز تهیه کرپ گوشت چرخ کرده را که شامل پیاز و فلفل دلمه و تخم مرغ و شیر و پنیر پیتزا و گوشت چرخ کرده و گوجه فرنگی و روغن مایع و ارد و اب و ادویه است را برایتان می نویسم و امیدوارم این غذای راحت و سریع را در منزل تهیه کرده و از آن برای وعده غذایی شام و یا بعنوان یک فینگر فود خوشمزه و راحت استفاده کنید و ان را میل کنید.


ابتدا و برای شروع تهیه این غذا سراغ تهیه مواد داخل کرپ می رویم، 1 عدد پیاز را شسته و ان را پوست می کنیم و سپس پیاز را نگینی خرد می کنیم. داخل یک ماهی تابه روغن ریخته و وقتی روغن داغ شد پیازها را در روغن تفت می دهیم تا سبک شود.


سپس در ادامه در این مرحله ، 200 گرم گوشت چرخ کرده را به تابه پیازها اضافه می کنیم و ان را در تابه تفت می دهیم تا رنگش تغییر کند.سپس کمی اب به تابه گوشت می ریزیم و درب تابه را می بندیم و اجازه می دهیم تا گوشت بپزد و ابش بخار شود.


سپس در ادامه در این مرحله ، 1 عدد فلفل دلمه را شسته و ان را نگینی خرد می کنیم و به تابه گوشت و پیاز اضافه می کنیم و با ان تفت می دهیم.


سپس در ادامه در این مرحله ، 1 عدد گوجه فرنگی و کمی قارچ را شسته و ریز خرد می کنیم و به تابه مواد مرحله قبل اضافه می کنیم و با انها تفت می دهیم حالا نمک و فلفل و زردچوبه را نیز به مقدار کافی داخل تابه می ریزیم و با مواد مخلوط می کنیم تا مزه دار شود.

کرپ گوشت چرخ کرده


سپس در ادامه در این مرحله  سراغ تهیه کرپ می رویم ، برای این منظور داخل یک ظرف 3 عدد تخم مرغ سالم را شکسته و به ان نمک و فلفل اضافه می کنیم و انها را با چنگال خوب مخلوط می کنیم.

 کرپ گوشت چرخ کرده


سپس در ادامه در این مرحله ، 1/2 لیوان آب و 1/2 لیوان شیر و 1 قاشق غذاخوری روغن مایع به تخم مرغها ی همزده اضافه می کنیم .سپس 1 لیوان ارد را کم کم به مواد اضافه می کنیم و ان را هم می زنیم تا مایع یکدستی حاصل شود و آرد گلوله نشود( اگر آرد گلوله شد ان را از الک ریز عبور می دهیم تا مایه یکدستی داشته باشیم).


سپس در ادامه در این مرحله ، تابه نچسب را خیلی کم چرب می کنیم و ان را روی گاز می گذاریم و یک ملاقه کوچک از مایه کرپ توی تابه می ریزیم و تابه را می چرخانیم تا مایه کرپ توی تابه یکدست پخش شود و سپس وقتی یک طرف ان پخت و رویش حباب زد ان را بر می گردانیم تا طرف دیگرش نیز بپزد.اکنون نان کرپ ما آماده است.این کار را برای تمام مایه کرپ انجام می دهیم.

 کرپ گوشت چرخ کرده


سپس در ادامه در این مرحله ، از مواد تهیه شده گوشتی روی نان کرپ می گذاریم و کمی پینر پیتزا نیز داخل نان می ریزیم و نان کرپ را رول می کنیم و سپس کرپها را روی صفحه گریل ساندویچ ساز قرار می دهیم تا روی ان خط بیفتد و کمی خودش را بگیرد .اکنون غذای ما آماده است. غذا را در ظرف مناسبی می ریزیم و ان را برای وعده غذایی شام و یا بعنوان یک فینگر فود خوشمزه در مهمانی ها و مجالس تهیه کرده و میل می کنیم.نوش جان

کرپ گوشت چرخ کرده

آخرین آموزش ها
برترین ها