haraj logo
جستجو

سوپ شیر

مواد لازم :
سینه مرغ : ۲ عددجو پرک : ۲ پیمانهقارچ : ۵۰۰ گرمهویج : ۳ عددشیر : ۱ لیترزردچوبه : ۲ قاشق چای خوریپیاز : ۲ عددنمک : به میزان لازمآبلیمو : ۱ قاشق غذا خوری

با سلام خدمت همراهان همیشگی هاراج  امیدوارم حالتون خوب باشه و روزگار بر وقف مرادتون.  

دستور آشپزی امروز آموزش سوپ شیر می باشد، امیدوارم شما نیز بتوانید در منزل آن را تهیه و از خوردن آن در کنار خانواده لذت ببرید.

سوپ شیر به علت ترکیبی که دارد غذایی کامل محسوب می شود.

و به علت طعم فوق العاده و  ظاهر شیک و مجلسی که دارد باعث میشود شما بتوانید آن در مهمانی ها و مجالس خود به عنوان پیش غذا سرو کنید.


برای تهیه سوپ شیر ابتدا پیاز را پوست گرفته، بشویید و به صورت خلالی یا نگینی ریز خرد کنید، قابلمه ی مناسبی برای پخت سوپ شیر انتخاب کرده و بر روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید.

مقدار کمی روغن درون قابلمه بریزید، کمی صبر کنید تا روغن کمی گرم شود، پیاز را درون قابلمه ریخته و به همراه روغن تفت دهید.

بعد از این که پیازها کاملا سرخ شدند به طوری که رنگ پیازها تغییر کرده و به صورت طلایی در آمد، ۲ قاشق چای خوری زردچوبه و مقدار کمی نمک به پیازها اضافه کرده و همراه آن کمی تفت دهید. سپس شعله زیر قابلمه را خاموش کنید.


از آن جا که برای پرورش مرغ های ماشینی از داروهای شیمیایی و هورمونی زیادی می کنند، بنابراین پوست و چربی های اضافه را از سینه های مرغ جدا کنید.

سپس سینه های مرغ را در قابلمه ای جداگانه قرار دهید بر روی سینه های مرغ آب بریزید به طوری که سطح روی سینه های مرغ را آب فرا بگیرد، قابلمه را بر روی شعله با حرارت زیاد قرار دهید.

به محض این که روی آب مرغ کف جمع شد و آب نزدیک به جوش بود آب مرغ را ریخته و بر روی سینه ها مقدار کمی آب سرد بگیرید‌.

با این کار مرغ شما طعم بهتری می گیرد و بوی نامطوب مرغ به علت استفاده از داورهای شیمیایی و هورمونی هنگام پرورش مرغ از بین می رود.

سپس سینه های مرغ را بر روی پیازهای سرخ شده قرار دهید، قابلمه را تا نیمه پر از آب کرده، و بر روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید  و صبر کنید تا سینه ی مرغ های شما همراه پیاز کاملا پخته شوند.

بعد از این که سینه ی مرغ های شما کاملا پخته شدند آن ها را از قابلمه خارج کرده و صبر کنید تا کمی سرد شوند، سپس با دست گوشت سینه مرغ را از استخوان جدا کروه و ریش ریش کنید.


هویج ها را خوب بشویید و پوست بگیرید و به صورت مربع های کوچک خرد کنید.

جو پرک ها را بشویید و به همراه هویج های خرد شده به آب مرغ خود درون قابلمه اضافه کرده و درب قابلمه را بگذارید و صبر کنید تا هویج و جوپرک شما همراه آب مرغ با شعله ی ملایم کاملا پخته شده و سوپ شما لعابدار شود.

سوپ شیر


قارچ ها را تک تک شسته و خرد کنید، تابه ای را بر روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید مقدار کمی روغن درون تابه بریزید.

شما می توانید به جای روغن سرخ کردنی از کره و یا حتی روغن زیتون نیز استفاده کنید.

قارچ های خرد شده را درون تابه بریزید و با روغن کمی تفت دهید، برای این که رنگ قارچ ها تیره نشود یک قاشق غذاخوری آبلیموی طبیعی به قارچ ها اضافه کنید و به همراه قارچ ها کمی تفت دهید، سپس شعله ی زیر تابه را خاموش کنید.

سوپ شیر


بعد از این که جوپرک و هویج های شما کاملا پخته شد، شیر به همراه گوشت مرغ ریش ریش شده را به سوپ خود اضافه کنید و بگذارید حدود ۲۰ دقیقه ی دیگر نیز، سوپ شیر شما پخته شود.

در این مدت گاه گاهی سوپ شیر را هم بزنید تا سوپ شیر شما ته نگیرد.

در انتها قارچ ها را نیز به سوپ شیر خود اضافه کرده و اجازه دهید همراه سوپ چند دقیقه پخته شود.

سوپ شیر خود را بچشید و میزان نمک آن را بسنجید در صورت نیاز میزان نمک آن را  افزایش دهید. در این مرحله شعله ی زیر قابلمه ی سوپ شیر را خاموش کنید.

سوپ شیر شما آماده است آن را درون ظرف مناسبی ریخته و سرو کنید، در صورتی  که دوست داشته باشید می توانید با مقداری خامه و جعفری تزیین کنید. نوش جان

سوپ شیر

 

آخرین آموزش ها
برترین ها