haraj logo
جستجو

سوپ شیر

مواد لازم :
قارچ : 200گرمسینه مرغ : 100گرمهویج : 1عدد متوسطپیاز : 1عدد متوسطشیر : نیم لیترآب : نیم لیترنمک و فلفل : به میزان دلخواهزردچوبه : نصف قاشق چایخوریادویه : نصف قاشق چایخوریجعفری : 50گرمروغن : 2 قاشق غذاخوریجو پرک : 150گرمکره : 30گرم

پیاز را نگینی خرد یا رنده می کنیم در قابلمه ای 2 قاشق غذاخوری روغن مایع یا کره یا روغن کنجد ریخته و پیازها را در آن سرخ می کنیم. وقتی پیازها کمی طلایی شدند، قارچ ها را که قبلاً به اندازه دلخواه خرد کرده ایم در پیازداغ ریخته و کمی تفت می دهیم. (نیازی به سرخ شدن کامل قارچ ها نیست). سپس زردچوبه و ادویه و نمک و فلفل را اضافه می کنیم. هویج را پوست کنده و نگینی خرد می کنیم. (در صورت تمایل می توانید هویج پوست کنده را به صورت درسته داخل سوپ بیاندازید تا بپزد و بعد آن را درآورده و خرد کنید) و با سینه مرغ به قابلمه اضافه کرده و درون آن نیم لیتر آب می ریزیم و درب قابلمه را بسته، حرارت شعله را کم می کنیم تا مرغ به خوبی بپزد.

پس از حدود 40 دقیقه سینه مرغ را از قابلمه درآورده، استخوان ها را جدا کرده و گوشت آن را با دست پرپر می کنیم و با جو پرک شسته شده داخل سوپ مان اضافه می کنیم. هنگام پختن جو ضمن اینکه شعله گاز باید بسیار کم باشد، درب قابلمه را کاملاً نبندید تا سر نرود و هر از گاهی آن را هم بزنید تا ته نگیرد. اگر دوست داشتید سوپ تان کمی قوام بیشتری پیدا کند می توانید کمی آرد برنج را در مقدار کمی آب سرد حل کرده و به سوپ اضافه کنید تا به غلظت دلخواهتان برسد. پس از 10 دقیقه شیر را به سوپ اضافه  و شعله را زیاد می کنیم و هم می زنیم تا شیر جوش بیاید. سپس دوباره شعله را کم می کنیم. حال جعفری ساطوری شده را به سوپ می افزاییم. پس از 20 دقیقه این سوپ خوشمزه آماده است.

سوپ شیر

آخرین آموزش ها
برترین ها