haraj logo
جستجو

دسر شیر و نعناع

مواد لازم :
شیر سرد : 1 پیمانهبستنی سفید : نیم پیمانهشکر : 1 قاشقرنگ سبز غذایی : 2-3 قطرهگیلاس : 2-3 دانهنعنای تازه : چند برگاسانس نعنا : 1-2 قطرهخامه فرم گرفته : 100 گرم

نعنا ضد تشنج، محرک و نیرو بخش است و به دلیل عطر و طعم خنک آن، از آن برای خوشبو کردن غذاها و دسرها استفاده می شود. نعنا برای تقویت هاضمه و تسکین درد معده نافع است. جویدن ساقه و برگ نعناع درد دندان را از بین می برد. اسانس این گیاه که ما اکنون در این دسر از آن بهره می بریم بسیار مورد توجه صنعتگران بوده و در بسیاری از محصولات مورد استفاده قرار گرفته است. سعی کنید حتما از اسانس طبیعی نعناع استفاده کنید و از عطاری های معتبر خریداری نموده تا از خواص واقعی این گیاه بهره مند شوید. 

دسر شیر


ابتدا 1 لیوان شیر و 1 قاشق شکر، 1-2 قطره اسانس نعناع و 2-3 قطره رنگ سبز غذایی را داخل مخلوط کن بریزید و 30 ثانیه مخلوط کنید تا کف کند و همه مواد با هم ترکیب شود.

دسر شیر50 گرم خامه فرم گرفته و نیم پیمانه بستنی سفید را به مایه قبل اضافه نمایید و باز هم 30 ثانیه بهم بزنید تا یک مایه غلیظ سبز رنگی حاصل شود.

دسر شیر


مایه حاصل را داخل لیوان بریزید و یک عدد نی را داخل آن بگذارید سپس 50گرم باقی مانده خامه را روی دسر قراردهید و با یک عدد گیلاس و برگ نعناع تزیین نمایید.


این دستور برای تهیه یک لیوان از این دسر آموزش داده شده به تعداد لیوان هایی که می خواهید از این دسر آماده کنید همین نسبت مواد اولیه را رعایت کرده و چند برابر کنید.

دسر شیر

آخرین آموزش ها
برترین ها