haraj logo
جستجو

پاستا چیکن میلانو

 

مواد لازم :
کره 1 قاشقسیر رنده شده 2 حبهگوجه فرنگی خشک شده در آفتاب و خرد شده 1/2 فنجانآب مرغ 1 فنجانخامه غلیظ 1 فنجانسینه مرغ بدون استخوان نیم کیلوروغن 2 قاشقریحان تازه خرد شده 2 قاشقپاستا فتوچینی 200 گرمنمک و فلفل

مدت زمان آماده سازی : ۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۵ دقیقه

زمان کل : ۳۰ دقیقه

عکس چیکن میلانو ایتالیایی

 

چیکن میلانو ایتالیایی

عکس چیکن میلانو ایتالیایی

 

طرز تهیه: در یک تابه بزرگ کره را روی حرارت پایین ذوب کنید. سیر را اضافه کنید و 30 ثانیه درون کره تفت دهید. گوجه فرنگی را به همراه 3/4 از آب مرغ اضافه کنید.

 

تصویر چیکن میلانو ایتالیایی

 

حرارت را کمی بیشتر کنید و اجازه دهید تا مواد با هم به جوشند. سپس حرارت را دوباره پایین بیاورید و تقریبا به مدت 10 دقیقه بجوشانید تا گوجه ها کمی نرم شوند. خامه را به مواد داخل تابه اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا سس غلیظی بدست بیاید.

 

تصویر چیکن میلانو ایتالیایی

 

دو طرف مرغ را با نمک و فلفل بپوشانید. در یک تابه متوسط روغن بریزید و آن را روی حرارت ملایم کمی داغ کنید. مرغ را در آن سرخ کنید. می توانید با پشت کفگیر گاهی مرغ را در تابه فشار دهید تا بهتر پخته شود. تقریبا هر طرف را 4 دقیقه بپزید. دقت کنید که مرغ را تا زمانی که وسط آن پخته شده باشد بپزید. سپس آن را از داخل تابه برداشته و به ظرف دیگری انتقال دهید.

 

عکس چیکن میلانو ایتالیایی

 

در همان تابه اضافه آب مرغ را بریزید و بجوش بیاورید. سس خامه ای را به آن اضافه کنید. سپس ریحان خرد شده را بیفزایید.  به میزان مورد علاقه تان نمک و فلفل اضافه کنید.

 

تصویر چیکن میلانو ایتالیایی

 

پاستا فتوچینی را بر اساس دستور گفته شده آن بجوشانید و سپس آبکشی کنید. پاستا فتوچینی را در یک کاسه بریزید و 3 یا 4 قاشق از سس آماده شده را با آن مخلوط کنید.

 

تصویر چیکن میلانو ایتالیایی

 

سینه های مرغ را به قطعات بزرگ خرد کنید.

طرز تهیه کوفته مرغ با سس ربی خوشمزه

 

عکس چیکن میلانو ایتالیایی

 

سس خامه ای را گرم کنید و پس از قرار دادن مرغ روی پاستا آن را روی پاستا و مرغ بریزید.

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها