haraj logo
جستجو

جوجه کباب مکزیکی

مواد لازم :
سینه مرغ : 1 عددپیاز : 1 عدد بزرگسیر : 5 حبهنمک : به میزان دلخواهفلفل سیاه : به میزان دلخواهفلفل قرمز : به میزان دلخواهزنجبیل : به میزان دلخواهروغن سرخ کردنی : یک پیمانهپودر سیر : 1 قاشق چایخوریفلفل دلمه ای : نصف یک عددرب گوجه فرنگی : 1 قاشق غذاخوریادویه کاری : به میزان دلخواهتخم گشنیز : به میزان دلخواهروغن زیتون : 2 قاشق غذاخوریکره : 50 گرمآب جوش : 1 فنجان

طرز تهیه جوجه کباب مکزیکی


جهت تهیه این غذای تند و خوشمزه، ابتدا یک عدد سینه مرغ را یخ زدایی کرده، به خوبی شسته، به قطعات کوچکتر تقسیم کرده و داخل آبکش بریزید  و برای مدت کنار بگذارید تا آب اضافه ی آن خارج شود. (دقت نمایید اگر برای پخت عجله دارید می توانید تکه های سینه مرغ را روی دستمال حوله ای آشپزخانه قرار داده تا زودتر آب اضافه ی آن ها جذب شود).


یک عدد پیاز درشت را پوست کنده، به خوبی شسته و به صورت نگینی یا خلالی خرد نمایید.


پنج حبه سیر را پوست کنده، شسته و با دنده ریز، رنده نموده و یا له نمایید.

جوجه کباب مکزیکی


نصف یک عدد فلفل دلمه ای سبز را شسته، تخم های آن را جدا کرده و به صورت نگینی خرد نمایید.


پیازها، فلفل دلمه ای ها و  سیرهای خرد شده را داخل یک ظرف بزرگ و مسطح ریخته و به خوبی با هم مخلوط نمایید. سپس تکه های سینه ی مرغ را نیز به آنها اضافه نمایید .

جوجه کباب مکزیکی


نمک، پودر فلفل سیاه، پودر فلفل قرمز، پودر سیر، تخم گشنیز آسیاب شده و ادویه کاری را به محتویات داخل ظرف اضافه نموده و ترکیبات را مجددا با هم مخلوط نمایید تا تکه های سینه مرغ به خوبی مزه دار شوند.


در این مرحله به اندازه یک حبه کوچک زنجبیل تازه را له یا رنده نموده و به محتویات فوق اضافه نمایید.


پس از اینکه تکه های مرغ را به خوبی به تهاراجمواد فوق آغشته کردید، روی ظرف را با سلفون یا درب پوشانده و به مدت حداقل دو ساعت داخل یخچال قرار دهید. (دقت نمایید اگر به اندازه کافی فرصت دارید، می توانید مدت زمان بیشتری برای استراحت جوجه ها داخل مایه در نظر بگیرید که این امر به خوشمزه تر شدن جوجه ها کمک شایانی خواهد نمود).

جوجه کباب مکزیکی


یک ساعت پس از قرار دادن تکه های مرغ در یخچال، مقدار دو قاشق غذاخوری روغن زیتون را نیز به ترکیبات اضافه نموده و ظرف را مجددا داخل یخچال قرار دهید تا جوجه ها داخل مایه استراحت نموده و به خوبی مزه بگیرند.


پس از دو ساعت ظرف را از یخچال بیرون آورده، تکه های جوجه را از قطعات پیاز جدا نموده و در ظرف دیگری قرار دهید. سپس تابه ی گریل را روی شعله گاز قرار داده تا کمی گرم شود. یک پیمانه روغن سرخ کردنی مرغوب داخل تابه ریخته و پس از اینکه به خوبی گرم شد، تکه های جوجه را به آن اضافه نموده، روی آن کمی فلفل قرمز پاشیده، شعله را کم کرده و درب تابه را بگذارید تا جوجه ها سر فرصت و با شعله ملایم مغز پخت شوند.

جوجه کباب مکزیکی


در زمانی که جوجه ها روی شعله مشغول پختن هستند، در ظرف دیگری حدود پنجاه گرم کره را داغ کرده، یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی به آن اضافه نموده و سرخ نمایید تا رب از حالت و مزه خامی دربیاید و حسابی رنگ دهد. (دقت نمایید در این مرحله بسته به ذائقه خود، اگر تمایل دارید تا جوجه شما کمی تندتر شود می توانید به مقدار مورد نظرتان فلفل قرمز به رب گوجه فرنگی اضافه نموده و تفت دهید).


پس از اینکه یک طرف جوجه ها به خوبی پخته و طلایی رنگ شد، جوجه ها را برگردانده تا هر دو طرف به خوبی گریل شوند.


پس از سرخ شدن هر دو طرف تکه های جوجه، رب گوجه فرنگی تفت داده شده را به جوجه ها اضافه نموده و به خوبی جوجه ها را به آن آغشته نمایید. پس یک فنجان کوچک آب جوش به ترکیبات اضافه نموده، درب ظرف را بسته و اجازه می دهیم تا آب اضافه شده با شعله کم تبخیر شوند. در نهایت جوجه ها را داخل ظرف مورد نظر سرو کرده و بسته به ذائقه و سلیقه خود با مخلفات مختلف و نان تازه سرو نمایید.

جوجه کباب مکزیکی شما آماده است... نوش جان

 

آخرین آموزش ها
برترین ها