haraj logo
جستجو

املت مکزیکی با سس سالسا و پنیر

مواد لازم :
لوبیا سبز : نصف لیوانسس سالسا : 1/4 لیونتخم مرغ : 2 عددشیر : 2 قاشق غذاخوریپنیر پیتزا : نصف فنجانکره : به مقدار لازمروغن : به مقدار کافینمک و فلفل : به مقدار لازم

املت ها از غذاهای فوری و خوشمزه هستند که اگر با پنیر و چاشنی ها همراه شوند طرفداران زیادی پیدا می کنند. املت مکزیکی مناسب وعده شام است چون سبک بوده و حاوی سبزیجات است. حتی این املت را می توان در وعده صبحانه هم میل نمود و از طعم فوق العاده آن لذت برد. 


نصف لیوان لوبیا سبز پاک شده و خرد شده داریم. قطعات لوبیا سبز بهتر است به اندازه نصف بند انگشت باشند. به اندازه نصف لیوان آب داخل یک قابلمه کوچک بریزید سپس نصف لیوان لوبیا سبز خرد شده را به آن بی افزایید؛ قابلمه را روی حرارت کم قرار دهید و بگذارید لوبیا ها با حرارت کم پخته شوند. آب درون قابلمه باید بخار شود و حدود 1 قاشق از آن باقی بماند. پس از آن که لوبیا ها پخته شد شعله گاز را خاموش کنید. 


2 عدد تخم مرغ را در یک ظرف بشکنید و 2 قاشق غذاخوری شیر را به آن اضافه کنید و با چنگال خووووب هم بزنید تا پف کند و مایه یک دستی حاصل شود؛ مقداری نمک و فلفل به آن اضافه کنید و پس از مقداری هم زدن، یک تابه تفلون را روی گاز قرار دهید. حتما حتما از تابه نسوز استفاده کنید چون تخم مرغ نباید به تابه بچسبد. مقداری روغن و مقداری کره را داخل تابه بریزید؛ کره را برای این می ریزیم که عطر آن باعث خوشمزه تر شدن املت می شود. حرارت زیر تابه را کم کنید تا مخلوط کره و روغن نسوزد  محتویات مایه تخم مرغ را داخل تابه بریزید، درب تابه را دمکنی بگذارید و اجازه دهید تا یک سمت لایه تخم مرغ پخته شود، بعد از پخته شدن؛ گوشه آن را با قاشق بلند کنید و لایه تخم مرغ را برگردانید تا سمت دیگر آن هم پخته شود. حرارت را کم کم کنید. 

املت مکزیکی با سس سالسا و پنیر


 درب تابه را باز کنید، لوبیا سبز پخته شده را روی لایه تخم مرغ پخته بریزید و روی آن پنیر پیتزای رنده شده بپاشید مجددا درب تابه را بگذارید تا به مدت 3 دقیقه به همین حالت بماند. در طول این 3 دقیقه باید پنیر آب شده باشد. درب تابه را باز کنید و یک طرف املت را روی طرف دیگر قرار دهید. شعله گاز را خاموش کنید. املت را با کفگیر از تابه خارج کنید و داخل یک بشقاب قرار دهید و روی آن سس خوشمزه سالسا بریزید و سرو کنید. نوش جان 

املت مکزیکی با سس سالسا و پنیر


یکی از چاشنی های خوشمزه برای غذاها، سس سالساست. این سس در فروشگاه ها به طور بسته بندی شده موجود است ولی اگر بخواهید می توانید خانگی آن را خودتان در منزل تهیه کنید. محتویات اصلی این سس؛ گوجه فرنگی، سیر، پیازچه، گشنیز خرد شده، نمک و فلفل تند است.  از گوجه فرنگی حدودا 10 عدد متوسط لازم است؛ سیر 3 حبه، پیازچه 3 عدد جوان و تازه، گشنیز تازه خرد شده 2 قاشق غذاخوری، نمک و فلفل هم به مقدار کافی.  خب ابتدا باید گوجه فرنگی هایتان را پوست بگیرید برای این کار همه گوجه فرنگی ها را  به مدت 2 دقیقه داخل آب جوش بیندازید تا بجوشند سپس خارجشان کنید و داخل یک ظرف آب یخ بی اندازید این کار باعث می شود تا پوست گوجه فرنگی ها راحت کنده شود. سپس سیر ها را هم پوست بگیرید و چند تکه کنید. یک مخلوط کن را به برق بزنید و گوجه فرنگی های پوست گرفته، سیر خرد شده، پیازچه خرد شده، گشنیز خرد شده و مقداری نمک و پودر فلفل تند سیاه و قرمز را داخل آن بریزید و دکمه مخلوط کن را فشار دهید و چند دور بگردانید تا کل مواد پوره شود اکنون دیگر سس شما آماده شده بهتر است این سس را در یک ظرف شیشه ایی در بسته بریزید و درون یخچال به مدت چند ساعت قرار دهید تا طعم بگیرد و جا بی افتد. اگر بخواهید می توانید از فلفل های تند کبابی که به رنگ قرمز یا سبز موجود هستند استفاده نمایید و این فلفل ها را داخل بلندر بی اندازید تا با بقیه مواد پوره شوند. هرچه این سس تندتر باشد خوشمزه تر است؛ این سس تند معمولا همراه غذاهای مکزیکی و آمریکای لاتین خورده می شود.

املت مکزیکی با سس سالسا و پنیر

آخرین آموزش ها
برترین ها