haraj logo
جستجو

لازانیا اسفناج بدون گوشت

مواد لازم :
اسفناج : 4پیمانهسیر : 1/2قاشق چایخوری رنده شدهپیاز داغ : یک قاشق غذاخوریگوجه فرنگی : سه عددرب گوجه فرنگی : یک قاشق غذاخوریکره : 20گرمپنیر پارمزان : دوقاشق غذاخوریپنیر پیتزا : به میزان لازمنمک و فلفل : به مقدار لازم

سلام هاراجی هایه عزیزم حالتون چطوره؟ امیدوارم که مثل من سرشار از انرژی باشید و حال دلتون عالی عالی باشه. امروز میخوام واستون طرز تهیه لازانیایه اسفناج، بدون گوشت بزارم. این غذا خوشمزه منو یاد یه خاطره ایی از دوران خوابگام انداخت.

یکی از نکاتی که بسیار توجه مرا جلب کرده بود در اون دوران، این بود که  بچه هایه خوابگاهی علاقه خاصی به غذاهایه من در اوردی بود. گاهی اوقات پیش می امد که غذایی میپختیم  و با بچه ها دور هم جمع میشدیم تا نامی برایه غذایه خودمان انتخاب کنیم. کار سختی بود و از انجا که معمولا از هر چیزی مقدار کمی در ان ریخته بودیم، نام آن نیز هر چیزی میتوانست باشد. قضیه هم به این شرح بود که روزهایی که چیز خاصی برایه خوردن نداشتیم، هر کدام از بچه ها که دوست داشت میتوانست در غذا شریک باشد ؛ به شرطی که هر ماده غذایی که دارد بیاورد تا غذایه اشتراکی را بار بگذاریم. خلاصه این که این غذا یعنی لازانیایه اسفناج رو من از دوران خوابگاه یاد گرفتم و میخوام الان واستون این دستور و این غذایه خوشمزه رو بزارم. تقریبا میشه گفت لازانیارو همه دوست دارند و اینکه ما اکثرا لازانیارو یا با گوشت یا با سوسیس و کالباس درست میکنیم. اما تو این دستور میخوام با اسفناج یه لازانیایه خیلی خیلی خوشمزه درست کنیم. بهتون پیشنهاد میکنم یکبارم که شده این لازانیایه متفاوت و خوشمزه رو امتحان کنید. مطمئنم که شما هم مثل من از تهیه این لازانیا خوشتون میاد. آماده اید؟

با من در ادامه مطالب همراه باشید.


برایه تهیه این لازانیایه خوشمزه اول باید اسفناجارو خوب تمیز کنید و بعد از تمیز کردن  انهارا خوب بشورید و در ابکش بزارید تا اب اضافی اسفناج خارج شود. سپس صبر کنید تا اسفناج ها خشک شوند. بعد از انجام این مراحل یک ماهیتابه تهیه کنید و مقداری روغن درون آن بریزید و ان را رویه شعله گاز با حرارت ملایم قرار دهید سپس اسفناج هارو درون ماهیتابه میریزیم و بعد در ماهیتابه رو میبندیم تا اسفناج ها قشنگ بپزد و آب اضافی اسفناج از بین برود. بعد از پخت اسفناج مقداری سیر که از قبل رنده کرده بودیم و مقداری نمک به ان اضافه میکنیم و موادمونو به خوبی هم میزنیم تا مواد تفت بگیرد و مزه سیر به خرد اسفناج برود. حالا اسفناج ما حاضر شده شعله گاز را خاموش میکنیم و اسفناج را در گوشه ای قرار میدهیم.

لازانیایه اسفناج بدون گوشت


حالا باید بریم سراغ تهیه سس لازانیا. یک ماهیتابه دیگر تهیه کنید و بعد پیاز داغ، کره، نمک و رب را داخل ماهیتابه بریزید سپس شعله گاز را روشن کنید و اجازه دهید تا مواد باهم تفت بگیرد و رب سرخ شود و از حالت خامی در بیاید. بعد از تفت مواد میریم سراغ گوجه فرنگی هایی که قبلا اونارو پوره کرده بودیم. پوره گوجه فرنگی رو به مواد اضافه کنید و مواد را باهم تفت بدهید حالا سس لازانیایه اسفناج ما حاضر شده است.

لازانیایه اسفناج بدون گوشت


 ورقه هایه لازانیارو درون اب جوش به مدت دو الی سه دقیقه قرار دهید تا نرم شود و بعد ان را خارج کرده و درون ابکش میریزیم. یک پیرکس یا یک ظرف گود تهیه کنید. کف ظرف را چرب کنید بعد ورق لازانیارو به ارومی انتهایه ظرف پهن میکنیم. حالا مقداری سس را کف ورق لازانیا میریزیم و با یک قاشق ان را پخش میکنیم سپس اسفناج که پخته شده را روی سس میریزیم و بعد مقداری پنیر پیتزا یا پنیر پارمزان رویه اسفناج میریزیم همینطور به گذاشتن ورقه لازانیا ادامه میدهیم من از پنج ورقه لازانیا در این دستور استفاده کردم.

در نهایت در مرحله اخر باید رویه ظرف را با پنیر پیتزا بپوشانیم. نوبت این است ظرف را درون فر به مدت بیست دقیقه قرار دهید (دقت کنید فر را از قبل به مدت نیم ساعت روشن کنید تا گرم شود ) میتوانید در پنج دقیقه اخر پخت لازانیا شعله بالایه فر را روشن کنید تا پنیر پیتزا اب شود.( ما تو خوابگاهمون از شعله پخش کن برایه درست کردن این لازانیایه خوشمزه استفاده کرده بودیم )

لازانیایه اسفناج بدون گوشت

لازانیایه اسفناج بدون گوشت

حالا لازانیایه اسفناج ما حاضر شده. امیدوارم از تهیه این لازانیایه بدون گوشت لذت برده باشید. روز خوب و خوشی رو برایتان ارزومندم. ?

لازانیایه اسفناج بدون گوشت

آخرین آموزش ها
برترین ها