haraj logo
جستجو

ساندویچ میت بال

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : 400 گرمتخم مرغ : 1 عددسیر : 2 حبهجعفری خرد شده : 1 قاشق غذاخوریارد سوخاری : 1 قاشق غذاخورینمک فلفل : مقدار کافیروغن مایع : مقدار کافیگوجه فرنگی : 300 گرمریحان خرد شده : 1 قاشق غذاخوریرب گوجه فرنگی : 1 قاشق غذاخوریپودر سیر : 1 قاشق غذاخوریهویچ : 2 عددپیاز : 2 عدد

بدون شک یکی از خوشمزه ترین غذاها و راحت ترین و سریع ترین آنها بخصوص برای وعده غذایی شام ساندویچها هستند که در طعمها و با مواد مختلفی درست می شوند و در بین همه گروههای سنی پر طرفدار هستند.

برخی از انواع ساندویچها مثل ساندویچ سوسیس و کالباس و هات داگ و همبرگر اماده و کارخانه ای و ... به علت ترکیبات ناسالم و مواد افزودنی و سرطان زا برای سلامتی با وجود خوشمزگی زیاد توصیه نمی شوند اما برخی دیگر مانند ساندویچ مرغ و گوشت و ترکیبات آنها و ... از نظر تغذیه ای سالم بوده و خوردن انها نیز مفید است.

در میان این تنوع ساندویچها یکی از انواع خوشمزه انها ساندویچ میت بال است که طر زتهیه راحتی داشته و در زمانی اندک به راحتی قابل تهیه است و برای وعده غذایی شام پیشنهاد می شود.

در این مطلب طرز تهیه ساندویچ میت بال را که شامل گوشت چرخ کرده و پیاز و سیر و ادویه و گوجه فرنگی و رب گوجه فرنگی و تخم مرغ و آرد سوخاری و روغن مایع و ریحان خرد شده و پودر سیر است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و از خوردنش لذت ببرید.


ابتدا و برای شروع یک عدد پیاز را شسته و پوست کنده و ان را به صورت ریز رنده می کنیم و پیاز رنده شده را بدون آب و با گرفتن کامل اب پیاز داخل یک ظرف می ریزیم.

ساندویچ میت بال


سپس 400 گرم گوشت چرخ کرده را به پیاز رنده شده اضافه می کنیم و با ان مخلوط می کنیم . سپس نمک و فلفل را به مقدار کافی و 1 قاشق غذاخوری پودر سیر و 1 قاشق غذاخوری جعفری خرد شده و 1 قاشق غذاخوری ارد سوخاری را به مواد برای مزه دار شدن اضافه می کنیم و با انها ورز می دهیم.

سپس برای اینکه خمیر میت بال چسبندگی کافی را داشته باشد به ان 1 عدد تخم مرغ اضافه می کنیم و ان را ورز می دهیم تا با گوشت قاطی شود. اکنون مایه میت بال آماده است و فقط روی ان را پوشانیده و به ان 1 ساعت در محیط یخچال استراحت می دهیم.


سپس بعد از استراحت گوشت را از یخچال بیرون می اوریم و ان را به 10 قسمت تقسیم می کنیم و سپس با دست گوشتها را به شکل گرد و توپی در میآوریم.

 

ساندویچ میت بال


سپس برای تهیه سس غذا 300 گرم گوجه فرنگی را شسته و انها را با چاقو و یا پوست کن پوست کنده و رنده می کنیم و داخل یک ظرف می ریزیم.

ساندویچ میت بال


سپس نصف دیگر پیاز را با چاقو ریز خرد می کنیم . داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و تابه را روی گاز می گذاریم و وقتی روغن داغ شد پیازها را همراه با 2 حبه سیر خرد شده در روغن تا حد سبک شدن و نرم و طلایی شدن ،تفت می دهیم.


سپس گوجه فرنگی رنده شده را همراه با نمک و فلفل و ریحان خرد شده و رب گوجه فرنگی به تابه پیاز و سیر اضافه می کنیم و درب تابه را می بندیم و 10 دقیقه منتظر می شویم تا مواد سس ما بجوشد و غلیظ شود. اکنون سس ما آماده است.


سپس در یک تابه دیگر روغن مایع می ریزیم و بعد از داغ شدن روغن ، میت بالها را در روغن سرخ می کنیم تا بپزدو آماده شود.


سپس سس تهیه شده در مرحله ششم را روی میت بالها و داخل تابه می ریزیم و درب تابه را می بندیم تا سس مخصوص ما به خورد گوشت برود و آن را خوشمزه بکند.اکنون غذای ما اماده است.


سپس یک نان باگت را برداشته و کمی از میت بالها را درون نان باگت می چینیم و به ان در صورت تمایل بعنوان چاشنی و برای خوشمزه تر شدن از هویچ خلالی پخته و پیاز خلالی برش خورده و جعفری خرد شده و ... استفاده می کنیم و این ساندویچ سالم و خوشمزه را برای وعده غذایی شام همراه با دوغ و ...میل می کنیم . نوش جان

آخرین آموزش ها
برترین ها