haraj logo
جستجو

سمبوسه گوشت

مواد لازم :
نان لواش : به میزان لازمروغن سرخ کردنی : به مقدار لازمنمک ،فلفل ، زرد چوبه و ادویه : به مقدار لازمپیاز : ۲ عددرب گوجه : به مقدار لازمگوشت چرخ کرده : ۴۰۰ گرمسیب زمینی : ۲ عدد بزرگگشنیز و جعفری : ۱۰۰ گرم


ابتدا سیب زمینی هامونو پوست میگیریم و میزاریم بپزه با کمی نمک و زردچوبه فقط یادمون باشه آب زیاد داخلش نریزیم و پس از پخت سیب زمینی مونو میکوبیم یا رنده میکنیم. من چون میخوام به صورت پوره در بیاد، رندش میکنم و میزارم کنار.

سمبوسه گوشت

پیازمون رو برمیداریم و ریز خرد میکنیم و یه تابه برمیداریم میزاریم رو حرارت و روغن میریزیم و شروع به سرخ کردن پیازمون میکنیم بعد از اینکه پیازمون سبک شد یکم بهش زردچوبه اضافه میکنیم و تفتش میدیم. وقتی طالایی شد سیب زمینی رنده شدمونو بهش اضافه میکنیم و با هم تفتش میدیم و کمی هم زعفران دمکرده بهش اضافه میکنیم. مجدد یه پیاز دیگه  که داشتیم رو رنده میکنیم تو یه تابه و روغن میریزیم و میزاریم رو حرارت بعد از اینکه پیاز کمی سبک شد زردچوبه میزنیم و تفت میدیم تا طلایی بشه. بعد گوشتمون رو اضافه کرده و حسابی تفت میدیم تا کامل سرخ بشه. سپس رب گوجه مونو به مقدار خیلی کم اضافه میکنیم تا حدی که یه کوچولو رنگ بگیره در همین حد کافیه و مجدد تفت میدیم. در اینجا پوره سیب زمینی هم که درست کردیم بهش اضافه میکنیم و خوب با هم مخلوط میکنیم و در نهایت گشنیز و جعفری رو اضافه میکنیم و تفت میدیم و نمک و فلفل رو هم بهش اضافه میکنیم و تفت میدیم. مواد داخل سمبوسمون حاضره در این مرحله .

 سمبوسه گوشت


نان لواشمون رو به صورت عمودی از وسط برش میزنیم به طوریکه مستطیل با عرض کم و طول زیاد داشته باشیم. سپس موادمون رو گوشه اولش میریزیم و نونمون رو به شکل مثلثی تا میزنیم و این کار رو انقدر تکرار میکنیم تا به انتهای نونمون برسیم. فقط نکته ایی که بهش باید دقت کنیم اینه که قسمتی از نان که مواد داخلشه باز نباشه که موقع سرخ شدن مواد داخلش بریزه.

سمبوسه گوشت

حالا تابه رو میزاریم رو شعله و روغن میریزیم زمانی که روغن داغ شده بود سمبوسه هامونو میزاریم تا سرخ شه. بعد از سرخ شدن سمبوسه هارو میزاریم رو حوله مخصوص تا روغن اضافیشو بگیره و بعد با هر نوع سسی که دوست دارین میتونید سرو کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها