haraj logo
جستجو

رولت گوشت

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : 500گرمپیاز : یک عددنمک و فلفل : به مقدار لازمتخم مرغ : یک عددهویج : یک عدد بزرگسفیده تخم مرغ : یک عددنان باگت : به مقدار لازمشیر : یک چهارم پیمانهرب گوجه فرنگی : یک فاشق غذا خوریسرکه : یک قاشق غذا خوریشکر : یک قاشق غذا خوریروغن : به مقدار لازمپنیر چدار : 100 گرم


ابتدا برای تهیه رولت گوشت باید از گوشت مناسب استفاده کرد. گوشت مورد نظر برای رولت گوشت باید چربی کمی داشته باشه تا بتونه منسجم بشه و حالت رول رو نگه داره. 

ابتدا تخم مرغ مون رو می ذاریم تا آب پز بشه. توی آبی که تخم مرغ مون رو آب پز می کنیم کمی نمک اضافه می کنیم این کار کمک می کنه که تخم مرغ مون زود تر بپزه و وقتی که تخم مرغ مون آب پز شد به راحتی پوستش ازش جدا بشه. تخم مرغ مون که آب پز شد اون رو از آب جوش در میاریم و توی آب یخ قرار می دیم و می ذاریم تا به مدت یک دقیقه داخل آب سرد بمونه تا به راحتی پوستش جدا بشه. حالا پوستش رو جدا می کنیم و می ذاریم تا بمونه و کمی خنک بشه. وقتی که خنک شد حالا اون رو به چهار قسمت تقسیم می کنیم.

هویج مون رو هم می شوریم و پوستش رو می کنیم و داخل کمی آب می ذاریم تا بپزه و نرم بشه. به هویج نه شکر اضافه می کنیم و نه نمک. چون هر کدوم رو که اضافه کنیم باعث می شه هویج نتونه بپزه و سفت باقی بمونه. هویج مون هم که پخت و نرم شد حالا اون رو به چهار قسمت تقسیم می کنیم و می  ذاریم تا خنک بشه.

پیاز مون رو پوست می کنیم و اون رو خوب رنده می کنیم. حالا آب پیاز رو به خوبی ازش جدا می کنیم و تفاله شو می ذاریم کنار. آب پیاز رو دور نمی ریزیم و می ذاریم کنار تا داخل سس رولت گوشت مون ازش استفاده کنیم. پنیر چدار مون رو هم رنده می کنیم و می ذاریم تا کناری بمونه.

نون باگت ها مون رو داخل یه ظرف می ریزیم و شیر رو بهش اضافه می کنیم و می ذاریم تا نون باگت ها کمی داخل شیر بمونن و خوب نرم بشن. نون باگت ها رو از شیر در میاریم و شیر رو ازش جدا می کنیم و می ذاریم تا کناری بمونه.

 رولت گوشت

رولت گوشت


حالا توی این مرحله می ریم سراغ رولت مون. گوشت چرخ کرده کم چرب مون رو توی یه ظرف مناسب می ریزیم و بهش پیاز آب گیری شده مون رو اضافه می کنیم. کمی نمک و فلفل سیاه مون رو اضافه می کنیم. نون باگت های نرم شده رو بهش اضافه می کنیم. پنیر چدار رنده شده مون رو هم بهش اضافه می کنیم.

مواد گوشتی مون رو به خوبی با هم ترکیب می کنیم و خوب چنگ می زنیم. هر چه قدر بهتر مواد مون رو ورز بدیم همون قدر کیفیت رولت مون بهتر خواهد بود. خوب که مواد گوشتی مون به خورد هم رفتن حالا مواد گوشتی مون رو بین دو تا نایلون قرار می دیم و با دست یا با وردنه اون رو به آرومی باز می کنیم.

یه دونه سفیده تخم مرغ مون رو داخل یه پیاله می ریزیم و با چنگال کمی هم می زنیم تا از لختی در بیاد. با استفاده از قلمو از سفیده مون بر می داریم و روی سطح گوشت رولت مون می مالیم. علت این کار اینه که سفیده تخم مرغ کمک می کنه که رولت خوب به هم بچسبه و موقع پخت از هم وا نره. وقتی که همه جای رو لت رو به سفیده تخم مرغ آغشته کردیم حالا از هویج و تخم مرغ ها مون بر می داریم و در یک طرف گوشت قرار می دیم و با استفاده از نایلون گوشت مون رو رول می کنیم. این کار رو با احتیاط انجام می دیم.

در آخر رولت مون رو داخل سلفن می پیچیم و می ذاریم تا داخل یخچال به مدت دو ساعت بمونه تا هم مواد به خوبی به خورد هم برن و هم اینه خودشون رو خوب بگیرن.

 

رولت گوشت


برای سس رولت گوشت مون ابتدا کمی روغن داخل یه ظرف مناسب می ریزیم و رب گوجه فرنگی مون رو بهش اضافه می کنیم و می ذاریم تا بمونه و خوب تفت بخوره و از خامی در بیاد. وقتی که خوب تفت خورد حالا کمی شکر و کمی سرکه به ترکیب مون اضافه می کنیم. کمی آب پیاز و کمی نمک و فلفل سیاه به ترکیب اضافه می کنیم. حالا زیر ترکیب رو خاموش می کنیم. رولت مون رو از یخچال در میاریم و داخل سس مون قرار میدیم. روی ظرف مون رو فویل می کشیم و به مدت یک ساعت داخل فر با دمای صد و پنجاه درجه سانتی گراد قرار می دیم و می ذاریم تا به خوبی بپزه و لذیذ بشه.

 

رولت گوشت

رولت گوشت

آخرین آموزش ها
برترین ها