haraj logo
جستجو

رولت گوشت

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : 300گرمپیاز : 1عددآرد نخودچی : 2 ق غتخم مرغ : 1عددزرشک : به مقدار لازهویج : 1عددگردو خرد شده : 3 ق غسیب زمینی : 1عددفلفل دلمه ای : 1عددنمک و فلفل : به مقدار لازمزردچوبه : به مقدار لازماسفناج : به مقدار لازمپنیر پیتزا : به مقدار لازمگوجه فرنگی : 1عدد

امروز می خواهیم در مورد یک غذای خوشمزه به نام رولت گوشت با هم صحبت کنیم. این غذا بسیار خوشمزه و ساده است و به راحتی می توانید آن در ظهر و عصر درست کنید. 

رولت گوشت یک غذای خوشمزه و بسیار مقوی است که می توان آن را به عنوان عصرانه درست کرد. این غذا بسیار سریع آماده می شود و برای کسانی که وقت کافی برای درست کردن غذا ندارند، بسیار مناسب می باشد. مراحل لازم برای تهیه این غذای خوشمزه به صورت زیر می باشد:


در این مرحله باید پیاز را رنده کنید و آب آن را بگیرید. حتما باید آب پیاز گرفته شود. در غیر این صورت موجب می شود تا مواد لازم برای تهیه رولت گوشت شل شود.

رولت گوشت

پیاز را بعد از این که رنده کردید باید آن را با گوشت چرخ کرده مخلوط نمایید. برای پخت رولت گوشت حتما باید از گوشت تازه استفاده نمایید. بعد از مخلوط کردن گوشت چرخ کرده با پیاز به آن آرد نخود چی استفاده می کنید. حتما باید از آرد نخودچی استفاده گردد در غیر این صورت مزه غذای شما تغییر می کند.

دقت داشته باشد که در این مرحله آرد را باید آرام آرام اضافه نمایید و از اضافه کردن یکدفعه آن خودداری نمایید. بعد از اضافه کردن آرد نخودچی به آن نمک، فلفل و زردچوبه و مقدار اسفناج خرد شده اضافه کنید و این مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید.

رولت گوشت


بعد از مخلوط کردن گوشت چرخ کرده همراه با پیاز و ادویه، تخم مرغ را در این مرحله باید به آن اضافه نمایید. بعد از اضافه کردن تخم مرغ مواد را به خوبی ورز دهید تا مواد به خوبی با هم مخلوط گردند.
در این زمان باید این مواد را به مدت نیم ساعت در داخل یخچال قرار دهید. سرمای یخچال باعث می شود تا مخلوط شما به خوبی آماده پخت گردد.
برای مواد میانی رولت گوشت باید پیاز را رنده کنید و آن را سرخ نمایید.
سپس هویج و فلفل دلمه ای را به صورت نگینی خرد کرده و به پیاز اضافه می کنیم تا به خوبی سرخ گردد. در این زمان باید سیب زمینی را آبپز نمایید و آن را رنده کنید.

سیب زمینی را نیز به مخلوط پیاز و هویج اضافه کنید و به خوبی تفت دهید. دقت داشته باشید که برای سرخ کردن این مواد از شعله ملایم استفاده نمایید تا مخلوط شما نسوزد. شعله ملایم باعث می شود تا مواد میانی رولت به خوبی مغز پخت شوند.


در این مرحله بهتر است گوشت را از داخل یخچال در بیاورید و روی یک نایلون فیریز پهن نمایید. بعد از این که گوشت را به خوبی بر روی نایلون پهن کردید، می توانید مواد را در داخل آن قرار دهید. دقت داشته باشید که گوشت شما زیاد نازک و یا زیاد ضخیم نباشد. لایه گوشت باید متعادل باشد تا به خوبی مغز پخت شود. مواد را در وسط گوشت بریزید و روی آن را با پنیر پیتزا بپوشانید تا مواد از لبه های آن خارج نگردد.


پنیر پیتزا کمک میکند مواد لای گوشت از هم نپاشد و همچنین رولت گوشت شما خوش مزه تر شود.
بعد از ریختن مواد گوشت را به کمک نایلون به آرامی رول کنید. دقت داشته باشد که در هنگام رول کردن مواد از داخل گوشت خارج نشود. بعد از این که گوشت را رول کردید آن را به مدت یک الی دو ساعت در داخل یخچال بگذارید.

یک تابه را از روغن پر کنید و بگذارید تا روغت داغ شود. سپس رولت گوشت را در داخل روغن بگذارید تا سرخ شود. اگر می خواهید که رولت شما رژیمی شود، می توانید برای پختن آن از فر استفاده کنید تا از روغن کمتری استفاده شود.
برای سس رولت می توانید یک پیاز را رنده کنید و آن را به همراه روغن کمی تفت دهید. یک گوجه را رنده نمایید و به پیاز اضافه کنید. مخلوط گوجه با پیاز را کمی تفت دهید و بگذارید روی شعله ملایم به مدت 20 دقیقه باقی بماند. بعد از این زمان می توانید به آن کمی نمک و فلفل اضافه نمایید. برای خوش طعم شدن سس می توانید مقداری زردچوبه نیز به آن اضافه نمایید. کمی آب به آن اضافه کنید و بگذارید تا سس شما به خوبی بجوشد. سس را در هنگام سرو کردن رولت گوشت بر روی آن بریزید. پخت سس در حدود نیم ساعت طول می کشد. این غذای خوشمزه را همراه با خانواده خود میل نمایید.

رولت گوشت

رولت گوشت

آخرین آموزش ها
برترین ها